reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy dünyasında bir ilke imza atıyor

Samsung Galaxy Note 20 ailesini resmen görücüye çıkmasının ardından telefon modelleriyle ilgili detaylar da gelmeye başladı. Gelen son bilgilere göre Samsung Galaxy Note 20 Ultra, daha hızlı ve daha doğru kablosuz bağlantı için UWBo olarak adlandırılan bir teknolojiye destek veriyor.

Samsung, Unpacked 2020 lansman etkinliğinde Galaxy Note 20 Ultra’nın UWB teknolojisine sahip ilk akıllı telefonu olduğunu belirtti. Bu teknoloji uyumlu cihazlarla daha hızlı dosya paylaşmaya imkan tanıyor. UWB çok yüksek frekanslı (8.250MHz’e kadar), kısa menzilli kablosuz sinyal kullanıyor. Aynı zamanda bu teknoloji, çok fazla güç tüketmiyor ve diğer kablosuz sinyalleri etkilemiyor. Samsung UWB’nin kullanıcıların AR teknolojisi ile daha akıllıca bir şeyler bulmalarına (SmartThings Find aracılığıyla) yardımcı olacağını ve araçlarının veya evlerinin kilidini açacağını da söylüyor. Şirket, August Home ve Yale akıllı kilitlerinin arkasındaki firma olan Assa Abloy ile uyumluluktan bahsetti. UWB’yi yöneten FiRa Konsorsiyumu, teknolojinin iç mekan konum takibi için kullanılabileceğini de belirtir. UWB ilk olarak geçen yıl iPhone 11 serisinde yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 20 Ultra modelinin sunduğu özellikler neler?

Exynos 990 işlemcisinden güç alan modelde 120 Hz 6,9 inç Dinamik AMOLED ekran yer alıyor. Telefonun arkasında 108 megapiksel, 12 megapiksel geniş açı ve 12 megapiksel telefoto kamera bulunuyor. Telefon 5 kat optik yakınlaştırmaya ve 50 kat dijital yakınlaştırmaya imkan tanıyor. 12 GB RAM’e 256 GB dahili hafızanın eşlik ettiği (microSD var) model, önünde ise otomatik netleme destekli 10 megapiksel F2.2 selfie kamerası taşıyor. Telefondaki pil kapasitesi ise 4.500 mAh. Telefonla ilgili tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son çıkan katlanabilir modeli böyle üretiliyor!