reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars

Star Wars’ta dengeleri alt üst eden Solo A Star Wars Story teorisi

Sinemanın efsane serilerinden Star Wars‘un yeni bir üçlemeyle beyaz perdeye döndüğü günden beri hepimizin aklında aynı soru var: Serinin yeni yıldızı Rey kimin kızı? Şimdiye kadar bu konuda çeşitli teoriler üretildi fakat bunlardan en ilginci Solo A Star Wars Story‘nin vizyona girmesiyle ortaya çıktı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Solo A Star Wars Story filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi Rey karakteriyle tanıştığımızdan beri pek çok izleyici onun Leia Organa ve Han Solo‘nun kızı olduğunu düşünüyordu. Böylece onun aslında Kylo Ren‘in kardeşi olduğunı söylemek mümkün oluyordu. Fakat geride bıraktığımız iki film boyunca bu konuda hiçbir ipucu ortaya çıkmadı. Dolayısıyla teorilerin yönü değişmeye başladı. Solo A Star Wars Story’nin vizyona girmesinin ardından Rey için yeni bir ihtimal doğdu: Kahramanımız Emilia Clarke‘ın hayat verdiği Qi’ra’nın kızı olabilir mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aslına bakarsanız teori temelde sadece Rey‘in annesi üzerine odaklanıyor. Babası için ise üç aday söz konusu: Han Solo, Dryden Vos ve Darth Maul. Tahmin edebileceğiniz üzere iddialar genel olarak Han Solo’ya yoğunlaşıyor. Bu durumda Rey ve Kylo Ren’in kardeş olma ihtimali devam ediyor.

Net bir şekilde temellendirilmese de, Rey’in annesinin Qi’ra çıkması Star Wars dünyasındaki tüm dengeleri değiştirebilir. Bakalım bu gizem dokuzuncu filmde çözülecek mi?

İlgili video

Solo: A Star Wars Story fragmanı