reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars’ta Rey’in geçmişine dair yeni bir hayran teorisi ortaya çıktı

Star Wars: The Force Awakens vizyona girdiğinden beri herkesin merak ettiği bir konu var: Rey aslında kim? Serinin hayranlarından biri bu soruya kendince bir cevap üretti.

Sevilen karakterin geçmişine dair son teori çılgın teorilerin internetteki adresi Reddit‘te paylaşıldı. The_Playboy isimli kullanıcı Rey’in soylu bir ailesi olduğuna inanıyor. Bu düşüncesini de şöyle açıklıyor: “Soylu aileler Star Wars dünyasında ciddi bir yere sahip. Devam filmlerinde gördüğümüz üzere yıldız sistemlerinin yönetiminden monarşik hükümetler sorumluydu. Bunlara Naboo, Mandalor, Lasan‘ı örnek verebiliriz. Star Wars Rebels‘ta Zeb’ten Lasan’daki kraliyet ailesinin öldürüldüğünü öğreniyoruz. Naboo’nun Kraliçe’si Apailana suikasta kurban gidiyor. Alderaan’ı idare eden Organa ailesi Death Star gezegenlerini patlattığında öldü. The Force Awakens‘ta da bazı ailelerin ismi geçiyor. Hatta Lor San Tekka, Leia‘dan “General mi? O benim için hayal kraliyet ailesinden…” şeklinde söz ediyor. Han Solo ile ilk tanıştığımızda da Kral Prana’ya mal taşıyordu. Tüm bu bilgiler doğrultusunda tüm soyluların ölmediğini söyleyebiliriz. Teori de burada devreye giriyor. Rey de muhtemelen soylu bir aileden geliyor. Şimdilik hangi gezegenden olduğunu bilmiyoruz ancak The First Order gezegenine saldırdığında sadık muhafızlar tarafından Jakku‘ya götürülmüş ve güvenliği için orada bırakılmış olmalı.”

Şimdiye kadar bahsedilenler belli bilgilerin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş bir teoriden ibaret. Fakat çeşitli Star Wars hayranlarının dile getirdiği üzere Rey ismi İspanyolca’da “kral” anlamına geliyor. Şimdi herkes karakterin ismiyle izleyicilere ciddi bir ipucu verildiğini düşünüyor.

Bu teorinin doğru olup, olmadığını görmek için bir süre daha beklememiz gerekecek. Kim bilir belki bu cevapların bir kısmını 15 Aralık 2017‘de izleyici karşısına çıkacak olan Star Wars: Episode 8 filminde alırız.