reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars’un Vintage Collection figür serisi geri dönüyor

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Star Wars etkiliğinde hayranları heyecanlandıran tek şey yeni filmin fragmanının gösterilmesi değildi. 3,7 inçlik Vintage Collection geri dönüyor.

Hasbro’nun panelinde yeni Star Wars figürleri görücüye çıktı. Bunlar arasında Black Series’in en yeni üyeleri de yer alıyor. San Diego Comic-Con’a özel çıkarılan 6 inçlik Luke Skywalker ve 6 inçlik Thrawn da tanıtılan figürlerden. Black Series’e dahil olan bir diğer karakter ise Jaina Solo. Geçtiğimiz yıl hayranlar arasında yapılan oylamayla seçilmiş olan Jaina Solo, genişletilmiş evren karakterlerinden. Han ve Leia Organa Solo’nun kızı olan Jaina ne yazık ki esas hikaye dizininde yer almıyor.


Gelelim hayranları asıl heyecanlandıran Vintage Collection duyurusuna. Panelde kısa bir video ile duyurulan Vintage Collection, salonda büyük alkış topladı. 3,75 inçlik, eklemleri hareketli figürlerin üretimi 2012’de durdurulmuştu. Bunun yerine daha basit 3,75 inçlik figürlere ve 6 inçlik Black Series’e yoğunlaşan Hasbro, gelişmiş eklemleriyle koleksiyoncuların da gözdesi olan serisini rafa kaldırınca, hayranlar 6 inçlik seriye yönelmişti. Star Wars’un 40’ıncı yılında Vintage Collection’a yeniden dönülüyor olması ise esaslı Star Wars oyuncak koleksiyoncularını fazlasıyla heyecanlandırdı. Serinin duyurulan ilk figürü ise Rey oldu. Vintage Collection, 2018 baharında satışa sunulacak.