reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars ve LEGO hayranları Forum İstanbul’da buluşuyor

Star Wars ve LEGO hayranları Forum İstanbul’da bir araya geliyor. İlk olarak 2013’te Şikago’da düzenlenen Star Wars Episode I – The Phantom Menace MINILAND Sergisi, LEGOLAND Discovery Centre İstanbul’da ziyaretçilerini bekliyor.

Bayrampaşa Forum İstanbul AVM’de 3 bin metrekarelik bir alanda 3-10 yaş arası çocuklu aileler için ideal bir ortam oluşturan LEGOLAND Discovery Centre İstanbul, LEGO parçalarından oluşturulan yeni Star Wars MINILAND ile tüm Star Wars tutkunlarını ağırlamayı bekliyor. 200 binden fazla LEGO parçasının bir araya getirilmesiyle oluşturulan sergi, Naboo Savaşı, Theed Sarayı ve Tatooine Podrace olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Ziyaretçiler, antik kubbeli şehri ve çağlayan şelaleleriyle güzel Naboo gezegeninden, çöl gezegeni Tatooine’e doğru yolculuğa başlıyor. Heyecan verici Podrace’e katılarak zorlu arazide, son savaşın gerçekleşeceği Naboo’ya geri dönmeden önce genç Anakin Skywalker’a katılıyor. Ziyaretçiler ayrıca, orduların ovalarda çarpışmasını izliyor ve ‘Droid Yok Etme’ oyunu ile mümkün olduğu kadar Droid’i vurarak şeytani Droid Ordusu’nu yenmeye yardımcı oluyor.

Yapımında 3 milyon LEGO parçası kullanılan, Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk LEGOLAND Discovery Centre’ı olan LEGOLAND Discovery Centre İstanbul’da heyecanlı LEGO gezileri, 4 boyutlu sinema, LEGO parçalarının yapım sırrının anlatıldığı LEGO Fabrika Turu, Master Model Builder tarafından yönetilen atölye çalışmaları, temalı oyun alanları, doğum günleri ve kutlamalar için özel parti odaları ve İstanbul’un simgelerinin inşa edildiği LEGO MINILAND alanı yer alıyor.