reklamı kapat

POPÜLER

LEGO Star Wars

LEGO, Star Wars hayranlarına sunar: 4784 parçalık Imperial Star Destroyer [Video]

Star Wars hayranları yepyeni bir devasa LEGO setiyle karşı karşıya. Imperial Star Destroyer için hem evinizde hem de cüzdanınızda yer açın.

LEGO, Star Wars hayranlarını mest edecek, çoculuk hayallerini gerçekleştirecek devasa Imperial Star Destroyer modelini ortaya çıkardı. Yaklaşık 110 cm uzunluğundaki bu set aynı zamanda LEGO çatısı altındaki en büyük projeler arasına adını yazdırıyor. 4.784 parçadan oluşan Imperial Star Destroyer’ı tamamlamak için birkaç haftanızı feda etmeniz gerekecek. Ayrıca modeli sergilemeden önce yerini iyi belirlemeniz gerektiğini söyleyelim. 110 cm’lik uzunluğunun yanı sıra 43 cm yüksekliğindeki setin genişliği ise 66 cm.

LEGO Star Wars
LEGO Star Wars

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni LEGO Star Wars seti Türkiye’ye de gelecek

Modelin büyüklüğüyle ilgili küçük bir kıyaslama yapmak için birkaç örnek verelim. Star Wars çatısı altında satışa sunulan Death Star modeli 3.803 parçadan oluşuyordu. LEGO çatısı altındaki en büyük set olan Millennium Falcon ise tamı tamına 7.541 parçaya sahip. Bu da setle ilgili aşağı yukarı bir fikir edinmenizi sağlayabilir.

Filmden etkileyici detayları gövdesine taşımayı başaran set, koleksiyonerlerin kaçırmaması gereken modeller arasında yerini alıyor. Setin çıkışı içinse biraz bekleyeceğiz. 18 Eylül’de VIP üyeler, 1 Ekim’de ise tüm hayranlar için yurt dışında 700 dolara satışa çıkacak olan setin diğer tüm setler gibi kısa sürede Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor. Ancak fiyat konusunda kendinizi şimdiden hazırlasanız iyi olur. Millennium Falcon’un 5.500 TL’ye satışa sunulduğu göz önüne alınınca bu modelin de 5 bin TL bandına yakın bir fiyatla gelmesi bekleniyor. Set için hazırlanan özel videoyu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.