reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Stranger Things LEGO seti

Netflix favorisi Stranger Things için özel LEGO seti [Video]

Harry Potter, Star Wars, Marvel derken popüler kültürün her bir noktasına uzanan LEGO setleri şimdi Netflix favorisi Stranger Things ile genişliyor.

Netflix dizileri arasında favori sayılabilecek işlerden olan Stranger Things kendi LEGO setine kavuşuyor. Dizi 4 Temmuz‘da yayınlanacak olan 3. sezonu için geri sayımı başlatmışken biz LEGO’nun hazırladığı bu setle ise 1. sezona geri dönüyoruz. Birinci sezonu kısaca hatırlamak gerekirse, Hawkins’te yapılan garip deneyler sonucu ortaya çıkan “paralel evrende” garip yaratıklar belirir. İki evren arasında geçiş sağlayan bir kapının açılmasıyla ana kahramanlarımız tarafından Demogorgon olarak adlandırılan bu yaratık insanların evrenine geçiş yaparak orada avlanmaya başlar. Küçük arkadaş grubunun bir üyesi olan Will Byers da kurbanlar arasındadır. Ancak Demogorgon Will Byers’ı öldürmeyi başaramaz.

Yaratık tarafından Upside Down’a çekilen ve çıkışı bulamayan Will, paralel evrende annesiyle iletişime geçmeye çalışır. Oğlunun öldüğüne bir an olsun inanmayan Joyce Byers ise iletişim kurmak için her yolu dener. Bu sırada arkadaş grubuna dahil olan ve deneylerin yapıldığı hastaneden kaçan gizemli küçük kız, Eleven, Will’in ana kurtarıcısı olacaktır…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Stranger Things LEGO seti
Netflix Stranger Things LEGO seti
Netflix Stranger Things LEGO seti
Netflix Stranger Things LEGO seti
Netflix Stranger Things LEGO seti
Netflix Stranger Things LEGO seti

Stranger Things için Upside Down tasarımlı LEGO

2287 parçadan oluşan set de tam olarak bu hikayeyi anlatıyor. Upside Down’u resmedecek şekilde iki taraflı inşa edilen sette paralel evreni oluşturabiliyorsunuz. Joyce’un Will’le iletişim kurmak için yaptığı ev dekorasyonundan Jim Hopper’ın evine kadar küçük detayları yansıtan set, koca hikayeyi barındırmayı başarıyor.

Şimdilik yurt dışında VIP üyelerin erişimine sunulmuş olan bu setin yurt dışı fiyatı 200 dolar. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise henüz net değil. 1 Haziran‘da tüm meraklılara satışa sunulacak olan Stranger Things setinin videosunu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.