reklamı kapat

POPÜLER

smart 21
smart 21
smart 21
smart 21
smart 21
smart 21
smart 21
smart 21

Türünün son örnekleriyle içten yanmalı motora veda; Smart 21 [Galeri]

15 Mayıs 2019

Smart serisi için açıklama yapan Daimler, bu serinin sonlandırılacağını duyurmuştu. Şirket, satışları tamamen bitirmeden önce özel versiyonunu sunuyor.

Hatırlanacağı üzere satışların iyi gitmediğini açıklayan Daimler, Smart ailesi üzerinden 2019 yılı sonunda ABD ve Kanada pazarlarını terk edecek. Markaya göre, Avrupa, onlar için daha karlı ve prestijli bir pazar. Çünkü Avrupa’daki birçok ülke elektrikli araçlara dair önemli adımlar attı. Bu nedenle elektrikli araç kullanma bilinci Amerika’ya oranla Avrupa ülkelerinde daha yüksek.

Kendi çatısı altında elektrikli araç dönemini başlattığını daha önceden resi olarak duyuran Smart, ABD ve Kanada‘daki vedasını büyülü bir son ile bitirmek istiyor olacak ki, 21 adını verdiği sınırlı ve özel olarak üretilen otomobillerini duyurdu. 20 yıldır bu pazarın içinde olan Smart, 21’inci yılına girerken o yıla özel bir seri ile veda ediyor.

Şirket Smart için, dünyaca ünlü endüstriyel tasarımcı Konstantin Grcic ile işbirliği yapıyor. Bunun yanında otomobil tarihinde de yeni bir dönemin başlangıcına vesile oluyor. 21 yıl, 21 araç gibi bir motto ile yola çıkan Smart, Konstantin Grcic tarafından tasarlanan ve Brabus ile işbirliği içinde gerçekleştirilen sınırlı koleksiyonun araçlarını bu yılın ağustos ayında satışa çıkartacak. Koleksiyonerler için özel bir fırsat olacak bunun yanında Smart hayranlarını da doyuracak bir model ortaya çıkarttığını söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Smart vizyonu elektromobilite için önemli

Elektromobilite alanında ilk olarak karşımıza çıkan Smart kendi vizyonunu “mobilite” yönünde geliştirmişti. Tasarımcı Konstantin Grcic Smart‘ı, özgür olmayı, sınırları yıkmayı ve asi yönünüzü ortaya çıkartmak ve otomotiv ile göstermenin bir yolu şeklinde tanımlıyor. Araç için seçilen renk olan sarı da aslında heyecanı temsil ediyor. Baştan sona parlak sarı boyası ve “21” etiketiyle ve arkaya doğru devam eden mat siyah çizgiler Smart’ın kökeniyle ilişkili desenler olarak karşımıza çıkıyor.

Final Collector’s Edition Smart bir arabadan daha çok yeni bir kentsel hareketlilik biçiminin yeni bir vizyonu olarak şirketi temsil ediyor.

İlginizi çekebilir

Elektrikli Renault KANGOO Z.E.