reklamı kapat

POPÜLER

Apple Card

Apple Card “kusurunu” avantaja dönüştüren kullanıcı

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan Apple Card tasarım kusuru şimdiden kullanıcılar tarafından “avantaja” dönüştürülmeye başlanmış durumda.

Apple’ın fiziksel kredi kartı Apple Card, geçtiğimiz haftalarda kullanıma açıldı. Kullanıma açılır açılmazsa yepyeni bir tartışmayı beraberinde getirdi. Çünkü kartın destek sayfasında titanyum gövdesi için hayli ilginç bir uyarı yer alıyordu. Detaylarını buradaki haberimizde yazdığımız bu uyarı deri ve kot gibi bazı kumaşların kart üzerinde kalıcı leke bırakabileceği kaydediliyordu. Günlük kullanımda da kalıcı olmasa da leke tutabilecek bir gövdeyle geldiği belirtilen kartın nasıl silinmesi gerektiği de anlatılıyordu. Kartın bu kusur olarak görülebilecek tasarım detayı ise şimdi kullanıcılar tarafından bir avantaja dönüştürülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Card gövdesi “işleniyor”

Twitter kullanıcısı Nick Wiegand Apple Card için “Neden bembeyaz kullanalım ki?” diye düşünenlerden. Gövde tasarımıyla makerlara mükemmel çalışma alanı sunan kartı CNC makinesiyle fotoğraflayan Wiegand kullanıcılara da kişiselleştirme opsiyonu sunuyor. Kartın ön yüzünü Bicycle iskambil kartının arkasına dönüştüren Wiegand, kendine özel bir kart tasarımına kavuşuyor. Wiegand, bu şekilde ilginç adımlar atan tek kişi de değil. Geçmişte de bir kullanıcı kartın beyaz bitirişinden tamamen kurtulmak için beyaz bitirişi zımparalatmış ve metal bir versiyonunu elde etmişti.

Şimdilerde uçuk fiyatlara Apple Card kılıflarını görmeye başlamışken, bu tarz yöntemler bir parça daha “bütçe dostu” gibi görünüyor. Önümüzdeki dönemlerde kart için yepyeni yaratıcı çözümlerin internette yer alması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Kartın tanıtımı