reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro

Türkiye’de de satılacak Xiaomi Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro en zorlu sağlamlık testine sokuldu [Video]

Türkiye dahi global pazarda Xiaomi Mi 9T Pro olarak satılacak Redmi K20 Pro, JerryRigEverything kanalının son konuğu oldu.

Türkiye pazarında büyük bir merakla beklenen Xiaomi Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro, JerryRigEverything kanalının zorlu sağlamlık testinden kaçamadı. Göz alıcı kırmızı rengiyle çok dikkat çeken telefon, zorlu teste ilk olarak ekran çizilme denemesi ile giriyor. Burada telefon Gorilla Glass 5 ile rakipleriyle benzer bir performans gösteriyor. Bu ekran anahtar ya da bozuk para ile kolaylıkla çizilmiyor. Gövdeye gizlenen motorlu ön kamerasını da çizilmeye dayanıklı cam ile koruyan telefon, aynı şekilde arkasındaki kameraları çizilmeye dayanıklı cam ile güçlü kılıyor. Ekrana entegre parmak izi sensörü üstü ciddi şekilde çizilse dahi sorunsuz olarak çalışabilen telefon, motorlu ön kamerasıyla da testten geçiyor. Ciddi şekilde zorlanan / vurulan / çekilen kamera sorunsuz olarak çalışmaya devam ediyor. Gövdesi alüminyum üstüne kurulan model, testin en zorlu kısmından da rahatlıkla geçiyor. Gövdesi iki taraftan da neredeyse esnemeyen telefon, çok zorlansa bile tek parça halinde kalıyor. Fiyat performans oranını bir kez daha kanıtlayan model, gerçekten çok iyi duruyor. Modelin kutusundan bir kılıf ile ekran koruyucu film takılı çıktığını da belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro teknik olarak güçlü bir model

Model gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alıyor. Normalde 6 GB / 8 GB RAM + 64 GB / 128 GB / 256 GB depolama seçenekleri sunulan telefon, arkasında üçlü bir kamera sistemi barındırıyor. Burada Sony IMX586 sensörlü 48 megapiksel + 13 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel telefoto kurulumu bizleri karşılıyor. Ön kamerası 20 megapiksel olan telefon, 6,39 inç Full HD+ bir OLED ekranı ve 4.000 mAh pile sahip. Türkiye’de merakla beklenen telefon, yakında raflara çıkıyor. Bunun için bizi takip etmeye devam edin.