reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link

TP-Link’ten geleceğin bağlantı teknolojileri

TP-Link, Wi-Fi 6’lı teknolojisine sahip ürünlerini IFA Fuarı‘nda görücüye çıkardı. Wi-Fi 6 (802.11ax), bağlantı hızlarını ciddi oranda artırıyor.

TP-Link, bu yeni standardı destekleyen yönlendirici (router) ve menzil genişletici (range extender) modellerini IFA’da tanıtıyor. TP-Link standında yer alan Wi-Fi 6 destekli ilk ürün Archer AX50 model yönlendirici. Intel’in Wi-Fi 6 Gig + yongasının kullanıldığı bu yönlendirici, 5 GHz bandında 2402 Mbps ve 2.4 GHz bandında ise 574 Mbps’ye varan Gig + hızlara ulaşabiliyor. Bu sayede online oyun, 4K UHD video gibi uygulamalar çok hızlı ve sorunsuz yapılabiliyor. TP-Link’in IFA’da tanıttığı bir diğer Wi-Fi 6 teknolojili ürün, RE505X model Wi-Fi menzil genişletici. Farklı ağ ürünleriyle uyumlu olan RE505X, ev ve ofislerde WiFi sinyallerinin erişemediği noktalara sinyalleri taşımayı sağlıyor. Cihazın bu hızı Wi-Fi 6 teknolojisiyle sağladığını söyleyelim.

TP-Link, Wi-Fi 6 ve Mesh teknolojileriyle ne gibi yenilikler vadediyor?

Wi-Fi teknolojisi, yeni gelen standartla daha iyi ve daha hızlı. 802.11ax teknolojisi, yüksek verimliliğe sahip kablosuz ağ olarak biliniyor ve birçok yerde Wi-Fi 6 olarak adlandırılıyor. Wi-Fi konusunda kapsama alanı başta olmak üzere pek çok soruna çözüm sağlayan Mesh teknolojisi çok katlı ve geniş evler için ideal bir çözüm. Mesh teknolojili Deco serisi, 100 cihaza kadar kesintisiz bağlantı sağlıyor.

İlginizi çekebilir

TP-Link’ten powerline adaptörler