reklamı kapat

POPÜLER

Mary Queen of Scots

Margot Robbie ve Saoirse Ronan’lı Mary Queen of Scots’tan yeni fragman [Video]

Harley Quinn olarak gönüllerde taht kuran Margot Robbie ve son yılların yükselen yıldızlarından Saoirse Ronan Mary Queen of Scots filminde bir araya geliyor. Bu tarihi yapımdan paylaşılan yeni tanıtım iki kraliçe arasındaki mücadeleyi gözler önüne seriyor.

Yıldızlar bir arada

Tarihin önemli bir dönemini ele alan Mary Queen of Scots’ın konusunu tek bir cümleyle özetlemek mümkün. Filmde aralarında akrabalık bağı bulunan İskoçya Kraliçesi Mary ile İngiltere Kraliçesi I. Elizabeth arasındaki mücadele konu ediliyor. Kuzen olmalarına rağmen birbirlerini tanımayan bu iki katolik ve protestan mücadelesinin ana figürleri haline geliyor. Katolik kilisesi inancı sebebiyle Kraliçe Mary’i destekliyor ve akrabalık bağından dolayı İngiltere tahtını ele geçirmesini istiyor. 8. Henry’nin kızı I. Elizabeth ise ülkesindeki katolik protestan mücadelesine rağmen İngiliz olduğu için büyük bir destek alıyor. Çünkü İngilizler ülkenin başında bir İskoç’u görmek istemiyor. Normalde iyi anlaşma ihtimali olan bu ikili dönemin koşulları sebebiyle birbirlerine düşmanlık beslemeye başlıyor. Bu mücadelenin sonunda içlerinden biri galip gelmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İngiltere ve İskoçya arasındaki mücadeleyi beyaz perdeye taşıyan filmde İskoçya Kraliçesi’ne Saoirse Ronan hayat ediyor. Karşısında I. Elizabeth rolünde Margot Robbie yer alıyor. Yan rollerde ise Gemma Chan, Guy Pearce, Joe Alwyn, David Tennant, Brendan Coyle, Martin Compston ve Jack Lowden gibi isimleri görüyoruz.

Türkçe adı İskoçya Kraliçesi Mary olan filmin ülkemizde 31 Ocak 2019‘da vizyona girmesi bekleniyor. Yıldız isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla dikkat çekecek gibi görünen filmin yeni fragmanını haberimizin girişinde bulup seyredebilirsiniz.