reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Mary Queen of Scots

Margot Robbie ve Saoirse Ronan’ı buluşturan Mary Queen of Scots fragmanı [Video]

Son yılların yükselen yıldızlarından Saoirse Ronan ve Margot Robbie tarihi bir mücadeleyi konu eden Mary Queen of Scots için bir araya geldi. Filmden paylaşılan ilk fragman ise heyecan uyandıracak cinsten.

Advertisement

Mary Queen of Scots temelde İskoçya Kraliçesi Mary ile İngiltere Kraliçesi I. Elizabeth arasındaki mücadeleye odaklanıyor. Bu iki önemli tarihi figürün aslında kan bağı bulunuyor. Kuzen olmalarına rağmen ülke yönetimini devralmalarıyla aralarındaki ilişkinin doğası değişiyor. Birinin katolik, diğerinin protestan olması da etraflarında farklı grupların toplanmasına ve güç mücadelesinin şiddetlenmesine neden oluyor. Aralarında dostane bir şekilde başlayan ilişki giderek rekabete dönüşüyor ve savaş kaçınılmaz hale geliyor. Gerçek tarihi olaylara dayanan filmde kaybeden taraf çoktan belli olsa da, Josie Rourke‘un yönettiği film merakla bekleniyor.

Bu tarihi yapımda İskoçya Kraliçesi’ne Saoirse Ronan hayat ediyor. I. Elizabeth rolündeyse Margot Robbie yer alıyor. Onlara Gemma Chan, Guy Pearce, Joe Alwyn, David Tennant, Brendan Coyle, Martin Compston ve Jack Lowden gibi isimler eşlik ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mary Queen of Scots filminin Amerika’da 7 Aralık‘ta vizyona girmesi bekleniyor. Türkiye’deki gösterim tarihi ise henüz netlik kazanmadı. Oyuncu kadrosuyla merak uyandıran filmden paylaşılan ilk fragmanı haberimizin girişinde bulabilirsiniz.