reklamı kapat

POPÜLER

segway
segway
segway

Segway’den 45 kilometre menzil sunan elektrikli scooter’lar: KickScooter ES1 ve KickScooter ES2 [Video]

Segway ve Ninebot iş birliğinde geliştirilen kişisel ulaşım araçlarına bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Ninebot by Segway miniPRO modeliyle başarılı bir yıl geçiren Segway, şimdi de Ninebot by Segway KickScooter adını verdiği scooter serisini görücüye çıkardı.

KickScooter ES1 ve KickScooter ES2 olmak üzere iki farklı modelle gelen elektrikli scooter’lar trafik sorununa çözüm getiriyor. Önümüzdeki ayın başında Berlin’de gerçekleşecek IFA Fuarı’da sergilenecek scooter’lardan 11,3 kilogram ağırlığındaki ES1 modeli saatte 20 kilometre hıza, 12,5 kilogram ağırlığındaki ES2 modeli ise saatte 25 kilometre hıza ulaşabiliyor. Pili tam şarj edildiğinde her iki model de yaklaşık 25 kilometrelik bir menzil sunuyor.. Opsyionel olarak sunulan ikinci yüksek kapasiteli bir lityum pille menzil 45 kilometreye kadar çıkabiliyor. Tren ve otobüslerde kolayca taşınabilirlik için scooter’lar tek dokunuşla katlanabiliyor.

ES1 modelinde sadece ön tarafta amartisör yer alırken ES2 modelinde hem arkada hem de önde amartisör bulunuyor. ES2, arka amartisörü sayesinde daha konforlu bir kullanım deneyimi sunuyor. ES2 modelinde bununla birlikte düşük ışık koşullarında daha güvenli bir kullanım için özelleştirilebilir arka ortam ışığı da mevcut. Ninebot by Segway miniPRO modelinde olduğu gibi Segway’in yeni elektrikli Bluetooth destekli scooter’ları iOS ve Android için geliştirilen uygulamaya destek veriyor. Uygulama üzerinden aracın hızı ve pil seviyesi görüntülenebiliyor. Uygulamada buna ek olarak araçtaki ön ve arka farlar da açılıp kapatılabiliyor. LED dijital ekranla birlikte gelen scooter’ların iki farklı renk seçeneği bulunuyor. Bu yılın dördüncü çeyreğinde piyasaya sunulacak scooter’ların 2.600 İngiliz Sterlininden daha uygun fiyata satılması bekleniyor.

VİDEO
https://youtu.be/p1DowbK4w3Q