reklamı kapat

POPÜLER

Segway Loomo
Segway Loomo
Segway Loomo
Segway Loomo
Segway Loomo

Hem akıllı robot hem ulaşım aracı: Segway Loomo [Video]

Segway ve Ninebot iş birliğinde geliştirilen kişisel ulaşım araçlarına bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz ay duyurulan Segway Loomo’nun tüm detayları açıklandı. Kullanıcıların istedikleri zaman sürebilecekleri iki tekerlekli kişisel ulaşım aracı olan Loomo, tam dolu pille saatte 18 kilometre hıza ulaşabiliyor. 

Pili tam şarj edildiğinde 35 kilometrelik bir menzil vadeden ulaşım aracı bünyesinde barındırdığı robotla farkını ortaya koyuyor. Intel’in derinlik algılayabilen RealSense sensörlerinin yer aldığı Loomo hareket takibi yeteneğine sahip. Kullanılmadığı zamanlarda kullanıcıları otomatik olarak takip edebilen araç, kullanıcıların diledikleri zaman fotoğraf çektirmesine de imkan tanıyor. Sesli komutları da algılayabilen araç, IPX4 sertifikasıyla su sıçramalarına karşı da dayanıklı. Akıllı telefonlara yüklenen uygulamaya giriş yapıldığında Loomo’daki kameranın gözünden görüntüleri görmek mümkün. Jestlerle de kontrol edilebilen araç programlamaya da destek veriyor. Şirket, BMW’nin sürücüsüz otomobil takımı ile çalıştı, bu nedenle Loomo kendiliğinden part etme yeteneğine de sahip. Full HD kaydedebilen kamerayı ve 64 GB’lık dahili hafızayı bünyesinde barındıran araçta 4,3 inçlik LCD ekranın yer aldığını belirtelim. Android SDK sayesinde geliştiriciler araca yeni özellikler kazandırabiliyor.

Segway Loomo ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacak?

Fon toplama platformu Indiegogo’da fon desteği toplayan Segway Loomo’nun Indiegogo’daki fiyatı 1.299 dolar. Aracın piyasaya çıktığında fiyatı ise 1.799 dolar olacak. Segway Loomo’nun mayıs ayında satışa sunulması bekleniyor.

Video