reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Google

Google ile Samsung arasında önemli ortaklık sinyali

İnternet devi Google, yapay zeka konusunda en iyi firmalar arasında yer alıyor. Bu alanda çok uzun zamandır çalışan firma, Samsung‘a da yardım edecek gibi görünüyor.

IFA 2018 kapsamında konuşan Samsung Tüketici Elektroniği departmanı CEO’su Kim Hyun-suk, şirketin dijital asistan Bixby konusunda Google ile ortaklık kurabileceğini söyledi. Bunun arkasında ilk olarak Bixby’nin mevcut durumu yer alıyor. 2017 yılında Galaxy S8 ile kullanıma çıkan asistan, alanda Asistant, Alexa, Cortana ve Siri gibi rakiplerinin gerisinde kalıyor. Yerleşik işlemlerde çok sorun yaşamayan asistan, dil anlama ve geniş çaplı arama konusunda öne çıkamıyor. Biliyorsunuz yeni Samsung cihazlarda Bixby’e özel bir buton bulunuyor. Ancak kullanıcıların yüzde 90’ı bu butonu kapatıyor. İşte bu yüzden büyük adımlar atılması gerekiyor. Firmanın Google ortaklığı ise daha derin bir anlam içeriyor. Kim Hyun-suk burada karşılıklı bir paylaşımdan ve faydadan bahsediyor. Bixby hali hazırda arama için Google’ı kullanıyor. Yeni dönemde bunun Google Haritalar gibi diğer servislerle büyütülmesi amaçlanıyor. Her yıl 500 milyon civarında telefon satan ve birçok başka akıllı cihaz üreten firma, internet devi için aslında oldukça büyük önem arz ediyor. Servisler Bixby üzerinde daha fazla kişiye ulaşacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung ve Google

Bu durum elbette kullanıcılar için çok güzel görünüyor. Bixby’nin daha işlevsel ve gelişmiş hale gelmesini firma kadar kullanıcılar da istiyor.

İlgili Video

Firmanın en yeni amiral gemisi Galaxy Note 9