reklamı kapat

POPÜLER

Samsung yapay zeka

Samsung’dan “yapay zeka” için önemli yatırım

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, artık hemen her gün karşımıza çıkan yapay zeka için önemli bir yatırım gerçekleştireceğini açıkladı.

Reuters’da yer alan habere göre Samsung, yapay zeka geliştirmeleri için özel bir araştırma merkezi kuruyor. Hem mobil hem de genel tüketici elektroniği tarafına odaklanacağı belirtilen merkez hakkında şimdilik çok fazla detay yer almıyor. Bu araştırma merkezini market değişikliklerine daha hızlı adapte olabilmek için açtığı söylenen şirket, bu alanda çok büyük geleceğin olduğunu en iyi bilenler arasında yer alıyor. Merkezi nereye kuracağını açıklamaktan kaçınan şirket, bildiğiniz gibi bu alanda çok parlak bir geçmişe sahip değil. Siri’nin arkasındaki isimleri satın alıp oluşturduğu yapay zekalı dijital asistan Bixby hiç beğenilmiyor. Rakipleri karşısında adeta ezilen asistan, söylediklerinizi anlamakta dahi zorlanıyor. İngilizce anlama konusunda dahi sorunları bulunan Bixby, kendisine özel butona sahip olmasına rağmen hiç kullanılmıyor.

Samsung, yapay zeka konusunda geç kalmak istemiyor

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, yapay zeka konusunda liderliği elinde tutan ülkelerin dünyayı yöneteceğini söylüyor. Bu durum şirketler için de geçerli. Gelecekte yapay zeka sistemleri her şeyden daha önemli hale gelecek. Otonom araçlarda olduğu gibi bu alana şimdi yapılacak sağlam yatırımlar, gelecekte milyar dolarlar olarak geri gelecek sistemler anlamına geliyor.

YORUMLAR