reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

Türkiye’nin ilk 10 bin TL üstü fiyatla satışa çıkan telefonu iPhone X

Uzun süredir teknoloji gündemini meşgul eden iPhone X çok yakında operatör anlaşmalı olarak satışa sunulacak. Fakat bu amiral gemisi modelin taksitli fiyatı o kadar yükseliyor ki, ödenecek ücret 10 bin TL sınırını aşıyor. Bu da Türkiye’de bir ilk olmasıyla dikkat çekiyor.

iPhone X tanıtıldığından beri cihazın özelliklerinin yanında ne kadar pahalı bir telefon olduğu konuşuldu. Yurt dışı satış fiyatı 999 dolar olan başlangıç modelinin Türkiye’de 6.099 TL‘den alıcı buluyor. Fiyat bu kadar yüksek olunca herkes operatörlerin taksitli seçeneklerinden medet ummaya başlamıştı. Fakat görünen o ki operatörler de kullanıcıların aradığı çözüm olmayacak.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, iPhone X için ön kayıt dönemini başlattı. Heyecan uyandıran bu model 24 Kasım‘dan itibaren alıcılarla buluşacak. Peki taksitli ücretler ne durumda?

Operatör tarifeleri

Turkcell’in kullanıcılarına sunduğu kampanyalara göz attığımızda 48 ay taksit seçeneğiyle karşılaşıyoruz. Turkcell’de iPhone X’in 256 GB dahili hafızalı modeli peşin fiyatına 6.799 TL’den alıcı buluyor. Telefonu 48 ay taksitli olarak almak isterseniz tarifeye ek olarak 229,69 TL ödemek gerekiyor. Bu da toplamda 11.025 TL ödeme yapılacağı anlamına geliyor. Vodafone ise 18 ay ve 24 ay taksit seçeneklerine sahip. 256 GB’lık modeli 24 ay taksitle almak isteyenlerin tarifeye ek 340 TL ödemesi gerekiyor. Bu da ödenecek tutarı 8.160 TL‘ye çıkartıyor. Olur da bu modeli peşin ödemeyle almak isterseniz cebinizden 6.899 TL çıkıyor. Son olarak Türk Telekom‘a geldiğimizde fiyat veya taksit bilgisiyle karşılaşamıyoruz. İnternet sitesi onun yerine bizleri ön sipariş formu doldurmaya yönlendiriyor.


Vodafone ve Türk Telekom’daki 48 ay seçeneklerini henüz göremesek de, bu operatörlerin de Turkcell gibi 11 bin tl sınırını aşacağını tahmin edebiliyoruz. Siz operatörlerin taksitli kampanya ücretleri hakkında ne düşünüyorsunuz?