reklamı kapat

POPÜLER

Turkcell Apple iPhone Xs iPhone Xs Max iPhone XR

Turkcell, 12 taksitli iPhone XR, iPhone Xs ve iPhone Xs Max fiyatlarını açıkladı

Geçtiğimiz gün BDDK cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesine ilişkin bir değişiklik yaptı. İşte bu değişiklik ışığında Turkcell, 12 taksitli iPhone XR, iPhone Xs ve iPhone Xs Max fiyatlarını açıkladı.

5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR, Türkiye’de merakla bekleniyor. 30 Kasım tarihinde satışa çıkacak modeller, yüksek fiyatlarıyla nefes kesiyor. Bu modellere sahip olmak isteyenlerin çoğu şu an kredi seçeneklerine bakıyor. İşte bu konuda BDDK tarafından geçici bir değişiklik yapılmış durumda. Aşağıda ulaşabileceğiniz yönetmeliğe eklenen geçici 4’üncü madde, “Fiyatı 3 bin 500 Türk lirasının üzerinde olan telefon alımı amacıyla kullandırılan kredilerde 6 ay olan vade sınırı 31 Ocak 2019’a kadar 12 ay olarak uygulanır.” diyor. İşte buna göre bir hamle yapan Turkcell, iPhone XR, iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerini tarifeye ek 12 taksitle satıyor. Ancak tahmin edebileceğiniz üzere 12 taksit ile fiyatlar ciddi artış gösteriyor.

Örneğin normalde 7.400 TL’lik 64 GB iPhone XR, tarifeye ek 12 taksit ile 9.200 TL seviyesine çıkıyor. Normalde 9.899 TL’lik 64 GB iPhone Xs, tarifeye ek 12 taksit ile 12.276 TL seviyesine çıkıyor. Normalde 10.799 TL’lik 64 GB iPhone Xs Max ise tarifeye ek 12 taksit ile tam 13.344 TL seviyesini görüyor. Fiyatlar üst depolama seviyelerinde daha da nefes keser hale geliyor. Örneğin 512 GB iPhone Xs, tarifeye ek 12 taksit ile tam 16.296 TL seviyesinde karşımıza çıkıyor. Bu arada tarfiye ek altı ve dokuz ay taksitler de sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BDDK tarafından yapılan değişikliğin yeni yılda da etkili kısmı şöyle

Bu değişiklik doğrultusunda Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmeliğin 12/A maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı aşamaz” ibaresi “tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı, fiyatı 3 bin 500 Türk lirasına kadar olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 12 ayı, fiyatı 3 bin 500 Türk lirasının üzerinde olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı aşamaz” şeklinde değiştirildi.

İlginizi Çekebilir

Telefonlar için yayımlanan videolardan