reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Bixby butonu

Sürpriz gelişme; Samsung, Bixby’yi Google Asistan ile değiştirebilir

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung ve internet devi Google arasında bir görüşme yapılıyor. Bunun arkasında Bixby ve Google Asistan yer alıyor.

Sağlam kaynaklara göre Samsung, ciddi ciddi kendi geliştirdiği dijital asistan Bixby ile Google Asistan‘ı yer değiştirmenin planlarını yapıyor. Bixby biliyorsunuz genel olarak çok fazla beğenilmiyor. Uzun zamandır hayatımızda olmasına ve bazı görevleri Samsung’un telefonları özelinde iyi şekilde yerine getirebiliyor olmasına rağmen Bixby, hemen hemen her kalemde Google Asistan’ın oldukça gerisinde kalıyor. Bu açıdan iki firma arasındaki ortaklık son kullanıcı için güzel görünüyor. Elbette Samsung’un telefonlarına şimdi de Google Asistan yüklenebiliyor. Ancak direkt olarak yerleşik destek çok daha gelişmiş bir etkileşimin kapıları aralayacak yorumları yapılıyor. Ayrıca gelecek Samsung cihazlara Asistan için fiziksel bir buton konulacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung ve Google ortaklığı büyük görünüyor

Google ve Samsung’un ortak görüşmeleri arasında özel uygulama marketi Galaxy Apps Store‘a olan desteğin kaldırılması da yer alıyor. Bu konuların şu an maddi olarak değerlendirme sürecinde olduğu aktarılıyor. Samsung’un yerleşik Google Asistan için internet devinden çok yüklü bir miktar para alabileceği düşünülüyor. Ancak elbette bu konuda henüz resmi detaylar elimizde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son çıkan katlanabilir modeli böyle üretiliyor!