reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Samsung 108 megapiksel

Xiaomi için 108 megapiksel kameralı tam dört farklı telefon müjdesi

Samsung ile Xiaomi tarafından ortaklaşa geliştirilen dünyanın ilk 108 megapiksel telefon sensörü ISOCELL Bright HMX için önemli bir haber var.

Samsung ISOCELL Bright HMX, geçtiğimiz ay resmi olarak lanse edilmişti. Kısaca hatırlamak adına tam 108 megapiksel çözünürlüğü bulunan ve bu konuda telefon tarafı için bir ilke imza atan sensör, çok iddialı görünüyor. 1/1.33 inç boyutta gelen sensör, 12032 x 9024 piksel fotoğraflar veriyor. İşte bu sensör, söylendiği kadarıyla önümüzdeki dönemde en az dört farklı Xiaomi telefon içerisinde karşımıza çıkacak. Bu modellerin hepsinin ayrı olduğu düşünülüyor (Çünkü Redmi tarafı da var) ve “tucana“, “draco“ “umi” ile “cmi“ kod adları karşımıza çıkıyor. Firmanın 2019 sonunda ve 2020’de çıkaracağı tüm amiral gemisi modellerine koyulacağı tahmin edilen sensör, bu açıdan sevindiriyor. Seri üretime girdiği bilinen sensör, Tetracell teknolojisi üzerinden düşük ışıkta çok temiz 27 megapiksel fotoğraflar verebiliyor. Akıllı ISO özelliğiyle ortama uygun ISO değerini kararlı şekilde belirleyebilen sensör, sunulan yüksek çözünürlük sayesinde video tarafında da çıtayı yükseltiyor. Bu sensör ile tam 6K çözünürlükte saniyede 30 kare videolar çekilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung ISOCELL Bright HMX modelini kullanan ilk telefon Xiaomi Mi Mix 4 olabilir

Ancak bu konuda henüz kesin bir sızıntı ya da açıklama bulunmuyor. Çok iddialı teknik özelliklere sahip olacağı tahmin edilen Mi Mix 4, yüksek ihtimalle kızaklı tasarım üstüne kuruluyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO, gelecek akıllı telefon tasarımını gösterdi