reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot 3008

Az ama işlevsel değişim; Peugeot 3008 arazi limitlerini artıran modifikasyon

Özel bir sınav için sadece bir adet üretilen Peugeot 3008 projesi, temel ihtiyaçlar üzerinden de ne kadar ileriye gidilebileceğini gözler önüne seriyor.

Otomobil dünyasının özellikle son 3-4 yıllık sürecini incelediğimizde, Peugeot‘nun yakaladığı ivmenin ve geldiği noktanın hakkını teslim etmemiz gerekiyor. Yeni nesil 508, 208 ve 2008 üzerinden bu ivmesini hiç kaybetmeden üzerine koyarak yoluna devam eden marka için 3008 ise şüphesiz ayrı bir noktada. Dış tasarım evriminin yanında Peugeot’nun yeni nesil i-Cockpit teknolojisini taşıyan ilk modellerinden birisi olan 3008, tüm bu meyveleri başarılı satış rakamlarıyla taçlandırdı. Günümüz itibarıyla bakıldığında Türkiye de dahil olmak üzere ailenin en çok tercih edilen isimleri arasında başı çeken Peugeot 3008 bu kez, elde ettiği SUV karakterinin basit dokunuşlarla ileriye taşınabileceğini gösteren bir projenin merkezinde karşımıza çıkıyor. Markanın İngiltere departmanı tarafından özel olarak gerçekleştirilen arazi modifikasyonları hafif şartlarda oldukça kullanışlı hal almış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peugeot 3008 modifikasyonlarının temel noktaları

3008’in en üst paketi olan GT Line üzerine geliştirilen proje ilk başta da bahsettiğimiz gibi nispeten daha zorlayıcı şartlara ayak uydurabilme felsefesi üzerine şekilleniyor. Bu noktada aklımıza gelen yükseklik artışı noktasına herhangi bir dokunuş yapılmasa da, arazi lastikleri ve 17 inçlik çelik jant setinin temeli oluşturduğunu söyleyebiliriz. Aracın alt bölümüne de ek koruma panelinin yerleştirilmiş olması oldukça önemli. Bu tarz değişimleri temel noktalarından birisi de şüphesiz artırılmış ışıklandırma. Peugeot ekibi tavana dahil ettiği ek LED üniteler ile bu durumu karşılarken, yine tavandaki çadır da maceranın yarıda kesilmemesi için kullanıcıların önemli yol arkadaşlarından birisi olacak. Top Gear serisi için dinamikleri Vietnam‘da test edilen ve bu sınavı başarıyla geçen 3008 projesi, araç sahipleri için güzel bir ilham kaynağı olabilir.

İlginizi çekebilir

Yeni nesil Peugeot 2008