reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Kamerasıyla ses getirecek yeni Xiaomi akıllı telefon

Xiaomi alt markası Redmi için geçtiğimiz günlerde 64 megapiksel kameralı bie telefonun adı geçmişti. Benzer bir model Xiaomi’den de geliyor.

MIUI kodlarında ortaya çıktığı kadarıyla Xiaomi’den Samsung imzalı 64 megapiksel ISOCELL Bright GW1 sensöre sahip bir akıllı telefon modeli yolda bulunuyor. Telefon tarafında bu kadar yüksek çözünürlüğe çıkan ilk sensör olan ISOCELL Bright GW1, ilk olarak 2019 Galaxy A serisine dahil edilecek bir telefonda kullanılacak deniyor. Daha sonra Xiaomi ve Redmi modellere geleceği görülen sensör, sunacağı performans ile oldukça merak uyandırıyor. Bu kadar yüksek megapiksel değerine ne ihtiyaç var diyebilirsiniz? Yüksek megapiksel değeri, ufak sensörlerde megapiksel değerinin daha düşük seviyelere çekilmesine imkan tanıyor. Bu işlem basit şekilde düşük ışıkta daha net fotoğraflar olarak geriye dönüyor. Akıllı telefonların en çok zorlandığı yer biliyorsunuz düşük ışıkta temiz fotoğraflar verebilmek. Bu açıdan ISOCELL Bright GW1 büyük bir potansiyel oluşturuyor ve yeni modeller için heyecanlandırıyor.

Xiaomi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi sektörde dikkat çekmeye devam ediyor

Firma geçtiğimiz hafta ortaya çıktığı üzere ön kamerayı ekran altına almak için de çalışıyor. Bu konuda OPPO ve Samsung da planlar yaparken, Xiaomi’nin süreçte oldukça ilerlemiş olduğu düşünülüyor. İnovasyona son dönemde hiç olmadığı kadar önem veren firma, her alanda öne çıkmak için ciddi atılımlar gerçekleştiriyor.

İlgili Video