reklamı kapat

POPÜLER

Swagtron EB12

Fiyat/performans canavarı Swagtron yeni elektrikli şehir bisikleti ile karşımızda

Kullanışlı ve sağlam yapısıyla markasının yükselişini devam ettirme iddiasında olan Swagtron EB12, kabul edilebilir fiyat politikasını da devam ettirecek.

Amerika merkezli olarak kullanıcılara elektrikli bisiklet, scooter ve kaykay gibi alanlarla çözümler sunan Swagtron ürün gamını geliştirmeye devam ediyor. Şehir içi ulaşım baz alındığında fiyat/performans sınıfının öne çıkan isimlerinden birisi olan marka EB12 adını verdiği yeni elektrikli şehir bisikleti ile ivmelenmesini sürdürme amacında. Katlanabilir ve kompakt sınıflarda ortalamda 450 dolarlık etiket fiyatı koyan ekip, tam boyutlu bu bisiklet modeli içinse 999 dolar gibi yine rekabetçi bir fiyatla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Özellikle bisikletin tek seferde 45 kilometre menzil sunabiliyor olması, akıllardaki soru işaretlerini büyük oranda kaldırmaya yetecek nitelikte.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Swagtron EB12 teknik özellikleri

Modelle ilgili öne çıkan noktalara baktığımızda takdir edersiniz ki işler sadece menzil değeri ile sınırlı kalmıyor. Arka tekere entegre edilmiş elektrik motoru 250 W güç üreten EB12’nin tam güçle saatte 26 kilometrelik hıza kadar çıkabildiğini görüyoruz. 45 kilometre menzil vadeden 270 Wh kapasiteli batarya ise bisikletin arka bölümünde konumlandırılıyor. Vites kısmına baktığımızda ise ailenin diğer üyelerinden ayrılan modelde 7 kademeli bir sistemden faydalanıldığını görüyoruz. Gövdesinde çelik alaşımdan da faydalanılan bisikletin tüm parçalarının bir araya gelmesiyle 17,8 kilogram ağırlığında olması kesinlikle başarılı olarak nitelendirebileceğimiz noktaları arasında. Son olarak lastik setinin hibrit bisikletlerden alışık olduğumuz 700c kalınlığında olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Tanıtımıyla birlikte resmi site üzerinden satışına başlayanan Swagtron EB12, günümüz kur değeriyle yaklaşık 5.500 TL (vergiler ve kargo ücreti hariç) seviyelerinde olacak.