reklamı kapat

POPÜLER

Cannondale

Cannondale Habit NEO ile elektrikli bisiklet macerasında yeni bir soluk

Ürün gamına eklenen yeni modelle birlikte halihazırdaki Moterra’yı da güncelleyen Cannondale, son nesil sistemlerin desteğiyle yola devam ediyor.

Birkaç gün öncesinde Specialized imzasıyla gündeme gelen üst seviye elektrikli bisiklet modellerine hız kesmeden yeni bir üye daha ekleniyor. Bu kez yol yerine bizleri dağ bisikleti sınıfında karşılayan isimse Amerika merkezli Cannondale oldu. Halihazırda var olan modellerle birlikte aileye yeni bir üye de ekleyen marka, özellikle downhill meraklılarının dikkatini çekeceğe benziyor. Cannondale Habit NEO adıyla satışa sunulacak olan modelde birlikte Moterra‘nın de güncellenmiş halini çamurlu rotalarda görme şansına erişeceğiz. 2020 model yılıyla satışa sunulması planlanan bisikletlerin her ikisinde de Bosch imzalı CX elektrikli motor ünitesini göreceğiz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cannondale cephesinden gelen ilk detaylar

Her iki model tasarımıyla birlikte üzerinde taşıdıkları ünitelerle de dikkat çekmeyi başaracak. Zira kullanılan Bosch elektrik motorunun da tanıtımı üzerinden çok fazla geçmemiş olması, yenilikçilik hamlesinin ne denli hızlı atıldığını da gösteriyor. 250 W gibi artırılmış bir güçle gelen motora eşlik eden batarya paketleri ise 500 ve 625 Wh aralığında değişiklik gösterecek. Modellerin menzil noktasında ne denli bir performans gösterdiği ise şimdilik açıklanmamış durumda. Her iki bisiklette de karbon kadro ve 29 inç jantı standart olarak sununan Cannondale, hidrolik fren sisteminin de hissedilir derece iyileştirildiğinin garantisini veriyor. Modellin fiyatlarına baktığımızda ise aileye yeni katılan Habit NEO’nun 5.500 dolardan, Moterra’nın ise 6.000 dolardan başladığını görüyoruz.