reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones: Littlefinger’ın yaptıkları nasıl ortaya çıktı?

Yedinci sezon finalini izlediğimiz Game of Thrones‘u hızlıca gözden geçirdiğimizde yaşanan birçok olayın arkasında Littlefinger ismiyle bilinen Lord Baelish’in olduğunu görüyoruz. Oldukça zeki bir adam olan Littlefinger sonunda hak ettiği cezaya kavuştu. Peki ama onun yaptıkları Stark kardeşler tarafından nasıl ortaya çıkartıldı?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Game of Thrones’un yedinci sezonuna dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız detaylar izleme keyifinizi kaçırabilir.


Kısaca hatırlamak gerekirse, yedinci sezonun büyük bir bölümünde Littlefinger’ı Stark kardeşleri birbirine düşürmek isterken gördük. Yıllar sonra Winterfell’e geri dönen Arya Stark büyük bir değişim geçirmişti ve Lord Baelish bunun planlarını riske atacağının farkındaydı. Sansa Stark‘a her zaman yanında olacak tek kişi olduğunu hissettirmek istiyordu. Bu yüzden onun eski mektubunu gün yüzüne çıkarttı. Arya ile arasını bozmak için elinden gelen her şeyi yaptı. Tam başarılı olduğuna inandığı anda tuzağa düştüğünü fark etti. Stark kardeşlerin silkelenip kendilerine gelmesini sağlayan ise Brandon Stark oldu.

Üç gözlü kuzgun olan Bran Stark, Winterfell‘e geri döndüğünden beri geçmişte zaman geçirme fırsatı yakalıyor. Bu sayede Stark ailesinin başına gelenleri teker teker gözlemleyecek zamanı oluyor. Bu sayede Littlefinger’ın zamanında Ned Stark‘a ihanet ettiği ve Catelyn Stark‘ı kandırdığı ortaya çıkıyor. Elbette biz tüm bunları bir flashback şeklinde de izleyebilirdik. Ancak tüm bu olaylara ilk sezondan beri şahit olduğumuz için Game of Thrones izleyicileri şaşırtmayı tercih etti. Bran’in anlattıklarının ardından Sansa ve Arya kendilerine gelip, düşmanlarına karşı birleşti. İkilinin başarılı ortaklığı şimdiye kadar pek çok karakterin ölümüne sebep olan Lord Baelish’e veda etmemize sebep oldu. Stark kardeşlerin son sezonda ne gibi başarılara imza atacağı ise daha şimdiden merak konusu.