reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Her şeyi değiştiren Game of Thrones teorisi

Game of Thrones sekizinci sezon bölümleri için geri sayım devam ederken ortaya atılan bir teori finale dair her şeyi değiştirme potansiyeline sahip!

Bu teoriyi anlatabilmek için biraz geçmişe gitmek ve yedinci sezonu anımsamak gerekiyor. Hatırlarsanız yedinci sezonun en şaşırtıcı ölümlerinden biri Lord Baelish’e aitti. Winterfell’de yaptıkları ortaya çıkan Littlefinger, Arya Stark tarafından infaz edilmişti. Yeni Game of Thrones teorisi Littlefinger ölmedi diyor!

Peki bu nasıl mümkün olabilir? Bunun için yedinci sezondaki Winterfell sahneleri yakından incelendi. Öncelikle Littlefinger’ın Braavos ile bağlantıları olduğunu biliyoruz. Bu da onun Arya’nın eğitim aldığı Faceless Man inancından haberdar olduğu anlamına geliyor. Yedinci sezonun altıncı bölümünde Arya, Littlefinger’ı yakından takip ediyordu. Bu sahnelerden birinde Lord Baelish, sarışın bir kadının yanına yaklaşıyordu. Bu kadın ona “sıran geldi” diyordu. Ardından da Littlefinger elindeki altını kadına veriyordu. Bildiğiniz gibi altın House of Black and White’ı temsil ediyor ve Faceless Man inancında önemli bir yere sahip. Burada Lord Baelish’in ölümünün yaklaştığını anladığı ve yerine geçmesi için Faceless Man inancından biriyle anlaştığı ifade ediliyor. Eğer bu teori doğruysa Arya Stark tarafından öldürülen Littlefinger değildi! Bu da onu Winterfell’in herhangi bir yerinde yeniden görebileceğimiz anlamına geliyor. Elbette onun yaşıyor olması Demir Taht’ın geleceğine dair tüm ihtimalleri değiştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Dizinin tarih duyurusu