reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Ünlü kaynaktan Samsung’a yönelik ilginç detaylar

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung için en sağlam kaynaklardan Ice Universe, firmanın gelecek ürünleri ve teknolojileri hakkında açıklamalarda bulundu.

Samsung hakkında verdiği bilgilerin yüzde 99’u doğru çıkan kaynak Ice Universe, bu açıklamalarına ilk olarak kamera tarafıyla başlıyor. Biliyorsunuz geçen hafta “Samsung Electro-Mechanics” akıllı telefonlar için 5 kat optik zoom getiren kamera modüllerinin seri üretimine başladığını duyurdu. Bu modellerin ilk olarak Galaxy Note 10’da kullanılacağı söyleniyordu. Ancak Ice Universe’e göre bu söz konusu olmayacak. Firma ilginç olarak bu modülü ilk olarak gelecek A serisi orta düzey modellerine koymayı planlıyor. Hatta bunun da kesin olmadığını belirten kaynak, firmanın 5x kamera modülünü ilk olarak Çin merkezli diğer üreticilere satabileceğini belirtiyor. Bu arada kaynak Samsung’un kısa süre önce 10x optik zoom imkanına sahip bir telefon geliştirdiğini de belirtiyor. Teknoloji devinin bu cihazı çok kalın olduğu için iptal ettiği söylenirken, kaynak Galaxy Note 10’un kamerası hakkında da önemli bir bilgi veriyor. Ice Universe, Samsung Galaxy Note 10’un arkasında 1/2.55 inç 1.4um CMOS sensörün yer alacağını belirtiyor. Firmanın 4 yıldır kullandığı bu sensör, 2020 başındaki Galaxy S11 ailesi ile yenilenecek deniyor. Samsung’un burada daha büyük piksel boyutuna sahip bir CMOS sensöre geçeceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Samsung Galaxy Note 10’un şarj hızı artıyor”

Artık buna kesin gözüyle bakılıyor. Ancak burada tahmin edildiği gibi 100W şarj hızının sunulmayacağı belirtiliyor. Samsung’un dün tanıttığı yeni USB Type-C güç aktarım kontrolcüleri, tam 100W şarj seviyesine kadar destek veriyor. Ancak bunun kendisine Note 10’da yer bulmayacağı söyleniyor. Bu gelişme üzücü olmasına rağmen “güvenlik” için de mantıklı duruyor deniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung fanlarına Galaxy S10 sattıran telefon