reklamı kapat

POPÜLER

periskop kamera

Gelecek telefonlar için heyecanlandıran periskop kamera duyurusu

Akıllı telefonların kameraları gün geçtikçe daha iyi hale geliyor. Şimdi ise periskop kamera özelinde çıtayı daha da yükseltecek bir gelişmenin haberi var.

Günümüzde birçok akıllı telefon modelinde periskop kamera sistemi yer alıyor. Periskop kameralar yatay lens kurulumu ve prizma ile akıllı telefonlara yüksek optik zoom getiriyor. İnce telefonlarda yüksek zoom sunmak adına firmaların tek çaresi olan bu kamera sistemleri, elbette yerinde saymayacak. Şu an kullanılan periskop kameralar sabit bir yapıda karşımıza çıkıyor. İşte bu sistem artık hareketli hale de getirilmiş durumda. O-Film tarafından geliştirilen yeni bir periskop modülü, hareketli optiklere sahip. Peki bu ne anlama geliyor? Bu tam olarak modülün sabit değil değişken ve kesintisiz optik zoom yapabildiği anlamına geliyor. Aynı zamanda bu modülde bir optik sabitleme sunan hareketi prizma da bulunuyor. Bu da elde çekim için çok önemli bir detay konumunda. Şu an geliştirilen modülün 3x-7x arasında optik zoom sunduğu aktarılıyor. Ancak firma 3-5x, 5-8x ve 3.5-9.5x modüllerin de mümkün olduğunu belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Periskop kamera modülleri çok önemli

Bu kamera modülünün yakında Huawei, OPPO, Samsung vb. gibi büyük firmalar tarafından aktif olarak kullanılacağını düşünüyoruz. Telefonların zoom yani yakınlaştırma yeteneklerini hiç olmadığı kadar gelişmiş hale getirecek modül, şu an gerçek anlamda benzersiz bir konumda yer alıyor ve birçok amiral gemisine girecek izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da “gimbal kameralı” akıllı telefon modeli

İLGİLİ HABERLER