reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X30
Vivo X30

Tam 60x zoom; periskop kameralı Vivo X30 çok iddialı geliyor

Akıllı telefon tarafının yenilikçi isimlerinden Vivo, kamera konusunda çok iddialı bir model geliştiriyor. Çok yakında periskop kameralı Vivo X30 geliyor.

OPPO, Xiaomi ve Huawei gibi devlerin yanında “yenilikçi” yapısıyla öne çıkabilen Çin merkezli markalardan Vivo, yeni modeliyle bir kez daha ses getirecek gibi görünüyor. Çünkü Vivo X30 isimli firmanın yeni modeli, tam 60x hibrit yakınlaştırma ile geliyor. Bilmeyenler için hibrit yakınlaştırma optik ile dijital yakınlaştırmayı olabilecek en düşük kayıpla bir araya getiriyor. Bu sayede elde edilen 60X seviyesi inanılmaz görünürken, bunun arkasında firmanın aşağıdaki resmi paylaşımında da görebileceğiniz periskop kamerası yer alıyor. Bu sistem prizma sayesinde sensör ve lensleri yatay olarak konumlandırıyor. Yatay konumlandırma ile sensörden uzaklaştırılan lensler, daha yüksek zoom / yakınlaştırma sunabiliyor. Firmanın X30 özelinde “SuperTelephotoPeriscope” olarak isimlendirdiği kameranın sunacağı performans oldukça merak ediliyor. 90 Hz bir OLED ekranla geldiği aktarılan Vivo X30, gücünü Exynos 980 işlemciden alacak deniyor. Arkasında periskop sisteme ek olarak üçlü kamera yer alan model, 5G desteğine sahip ve parmak izi sensörünün ekranına entegre ediyor.

Vivo X30

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo X30 modelinde de kullanılacak periskop kamera, akla ilk olarak Huawei P30 Pro’yu getiriyor

Kısaca hatırlamak adına telefonun arkasında Leica imzalı 1/1.7 inç 40 megapiksel F1.6 OIS (SuperSpectrum) + 20 megapiksel F2.2 (120 derece geniş açı) + 8 megapiksel F3.4 (Periskop) üçlü kurulum yer alıyor. Kare kamera modülüyle 5x optik, 10x kayıpsız ve 50x dijital zoom yapabilen telefon, yine arkasında daha iyi derinlik algılama için bir ToF sensörüne de sahip. Bu arada biliyorsunuz OPPO Reno 10X modelinde de aktif olarak periskop kamera kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Xiaomi’nin kamera konusunda en iddialı modeli