reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X30 Pro

Vivo X30 Pro ile 60x zoom’da çekilen etkileyici örnek fotoğraf

Akıllı telefon tarafının yenilikçi isimlerinden Vivo‘nun yeni modeli Vivo X30 Pro ile 60x zoom’da çekilen etkileyici örnek fotoğraf paylaşıldı.

Vivo X30 Pro, geçtiğimiz aylarda ortaya çıktığı kadarıyla tam 60x hibrit yakınlaştırma ile geliyor. Daha önce de aktardığımız üzere hibrit yakınlaştırma optik ile dijital yakınlaştırmayı olabilecek en düşük kayıpla bir araya getiriyor. Bu sayede elde edilen 60X zoom seviyesi inanılmaz görünürken, aşağıdaki örnek fotoğraflar modelin sunduğu zoom seviyesini açık şekilde gözler önüne seriyor. Elbette 60X zoom’da çok aşırı net / keskin sonuçlar sunmayan telefon, yine de zoom konusunda Huawei P30 Pro‘yu geride bırakarak dikkat çekmeyi başarıyor. Bu telefon 60x seviyesine nasıl çıkıyor? Bunun arkasında yukarıda da görünen kare formunda periskop kamerası yer alıyor. Bu sistem prizma sayesinde sensör ve lensleri yatay olarak konumlandırıyor. Yatay konumlandırma ile sensörden uzaklaştırılan lensler, daha yüksek zoom / yakınlaştırma sunabiliyor. 90 Hz bir OLED ekranla geldiği aktarılan X30 Pro, gücünü Exynos 980 işlemciden alacak deniyor. Arkasında periskop sisteme ek olarak üçlü kamera yer alan model, 5G desteğine sahip ve parmak izi sensörünün ekranına entegre ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo X30 Pro çok dikkat çekecek bir model

Peki bu telefonu Türkiye’de satılır mı? Bunun cevabı şimdilik hayır gibi görünüyor. Telefonun çıkışı içinse 16 Aralık tarihine işaret ediliyor. Telefonun bir de normal X30 modeli bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Xiaomi’nin kamera konusunda en iddialı modeli