reklamı kapat

POPÜLER

OPPO periskop Akıllı telefonlarda çoklu kamera kullanımı ve faydaları

OPPO yeni periskop kamerasını duyurdu; işte detaylar

Teknoloji dünyasının yenilikçi firmalarından OPPO, yeni periskop kamera modülünün resmi duyurusunu yaptı. İşte detaylar;

OPPO, pazara periskop kameralı ilk telefonu çıkaran firmalar arasında yer alıyor. Biliyorsunuz periskop kameralar yatay optik dizilimi sayesinde ince telefonlarda yüksek optik zoom elde edilmesine imkan tanıyor. İşte bu alanın öncüsü OPPO’dan yeni jenerasyon periskop kamera modülü geldi. Aktarıldığı kadarıyla yeni periskop kamera 7 elementli bir lens yapısı kullanıyor ve 85 mm – 135 mm aralığında çalışıyor. Diyafram değeri F3.3 en sonda ise F4.4 olarak geçen yeni modül, söylendiği kadarıyla yeni yüksek hassasiyete sahip motor sistemiyle pürüzsüz bir zoom getiriyor ve aynı zamanda eskiye nazaran daha iyi optik görüntü sabitleme ile otomatik netleme sunuyor. Bu modülü 32 megapiksellik Quad Bayer filtreli bir sensör üzerine kurduğu aktarılan şirket, bu periskop kamera ile hesaplamalara göre 3.3 ile 5.2 x arasında optik zoom sunuyor. Bu modülde düşük kayıplı hibrit zoom seviyesinin ise 11x (280mm) olacağı aktarılıyor. Bu modülün henüz ilk olarak hangi telefonda yer alacağı bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO yakında Türkiye’de iki yeni ürünün satışına başlıyor

Kısa süre önce OPPO Watch akıllı saat ve Enco W51 kablosuz kulaklık modelinin eylül ayında raflardaki yerini alacağını açıkladı. Halen Türkiye fiyatları açıklanmayan ürünlerden en çok akıllı saat Watch dikkat çekiyor. Enco W31 ve Enco W11 kulaklık modelleri yanına dahil olacak Enco W51 de pazarda ses getirecek gibi görünüyor. Aktarıldığı kadarıyla aktif gürültü engelleme ve kablosuz olarak şarj edebilme özellikleri ile öne çıkan W51, lacivert ve beyaz renkleriyle pazarda yerini alıyor.

İlgili Video