reklamı kapat

POPÜLER

merdeces-benzin-ceosuna-linkedinden-gulduren-onderi.jpg

Merdeces-Benz’in CEO’suna LinkedIn’den güldüren öneri

Merdeces-Benz imparatorluğunu başındaki isim Dieter Zetsche, kısa süre önce yüzleri güldüren bir haberle gündeme geldi. İstanbul doğumlu CEO’ya LinkedIn‘den çok ilginç bir öneri var.

1953 yılında İstanbul’da hayata gelen Alman iş adamı Dieter Zetsche, Merdeces-Benz‘in dahil olduğu ana grup Daimler AG’nin yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor. Otomobil sektörünün en etkili kişilerinden olan Zetsche, bu sefer komik bir konuyla gündemde bulunuyor. Linkedln takipçilerine bir mesaj gönderen yönetici, “Değerli Linkedln takımı çok teşekkür ediyorum. Buradaki ilk birkaç ayımda gerçekten büyük keyif aldım ve bana tavsiye ettiğiniz kariyer seçeneklerini görmek gerçekten büyüleyiciydi” açıklamasını yaptı. Burada komik olan ise Zetsche’ye yapılan önerilerin en büyük rakip BMW tarafında yapılmış olması. Evet Linkedln Merdeces’in başındaki adama BMW’deki açık işlere bakmasını öneriyor ve bu Zetsche’yi de oldukça güldürmüş görünüyor.

Mercedes-Benz Dieter Zetsche

Merdeces-Benz CEO’sunun Türkiye bağlantısı

Dieter Zetsche’nin Türkiye bağlantısı aslında büyük bir tesadüften ibaret. İnşaat mühendisi olan babasının Türkiye’de bir baraj projesinde çalışması sırasında doğan ünlü CEO, ailesiyle birlikte 1956’da Batı Almaya’ya dönmüş. Karlsruhe Üniversitesi’nde elektrik mühendisliği eğitimi alan Zetsche, Paderborn Üniversitesi’nde doktora yapmış. 1998 yılında bu yana Mercedes yönetim kurulunda yer alan isim, 2006’dan beri de otomobillerden sorumlu.