reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes

Mercedes, patlayan hava yastıkları ile özel kıyafetler hazırladı

Dünyanın en büyük otomobil firmalarından olan Mercedes, sürpriz bir adıma imza attı ve patlayan hava yastıkları ile özel kıyafetler hazırladı.

Hava yastıkları her yıl milyonlarca insanın hayatını kurtarıyor ve açıklandığı kadarıyla Mercedes otomobil modelleri içerisinde tam 40 yıldır hava yastığı yer alıyor. Burada güvenlikte sınıf atlayan ilk model 1981 S-Class.

Hava yastığı kullanımı konusunda özel bir çalışmaya imza atan dev üretici, ABD merkezli tasarımcı Heron Preston ile beraber sayfada gördüğünüz konsept kıyafetleri ve çantayı hazırladı.

Bu ürünlerin hazırlanmasında direkt olarak daha önce patlayan hava yastıklarının kullanıldığı aktarılıyor. Geri dönüşüm odağında hazırlanan tasarımlar ise elbette herkese hitap etmiyor. Hatta bu kıyafetlerin çanta haricinde gündelik kullanımı çok da mümkün değil.

Mercedes-Benz Fashion Week kapsamında sergilenecek kıyafetler, yapıları gereği satışa sunulmayacak, yakın dönemde GOAT üzerinden seçilen belirli kişilere gönderilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes dünyanın en güvenli araçlarına imzasını atan firmalar arasında yer alıyor

Firma diğer birçok otomobil firması gibi yeni geliştirdiği otomobilleri sürekli olarak çarpışma / kaza testlerine sokuyor. Bunu hem kendi tesislerinde yapan hem de resmi kurumlara test için araç gönderen firma, geçtiğimiz dönemde tam da bu konuda hazırladığı Crash Tales video serisiyle yüz güldürmüştü.

YouTube üzerinden başlatılan bu seride, Tommy ve Fred isimli iki çarpışma testi mankeninin yaşadıkları karşımıza geliyordu.

Bu çarpışma testi mankenlerine çok iyi bir CGI çalışması ile hayat veren firma, direkt olarak aşağıda izleyebileceğiniz serinin ilk videosunda Tommy ve Fred’in yeni otomobil frenlerini test etmesini gösteriyordu.

Bir çarpışma testi mankeni olarak Fred bu durumdan hiç hoşlanmıyor. Çünkü o “doğası gereği (!)” gerçek bir çarpışma istiyor. Tommy ise halinden memnun görünüyor. Videonun sonuna doğru bir sonraki testin koltuk ısıtma olduğunu öğrenen Fred daha da kızıyor, Tommy ise onu yatıştırmaya çalışıyor.