reklamı kapat

POPÜLER

microsoft

Microsoft, Surface donanım etkinliğini duyurdu; işte beklentiler

Yazılım devi Microsoft, büyük Windows duyurusu sonrasında bu sefer Surface serisindeki donanımsal yeniliklerini gözler önüne serecek.

Microsoft, 22 Eylül tarihinde bir donanım odaklı Surface etkinliği düzenleyecek. Bu etkinlik kapsamında yüzde 100 kesin olarak Android temelli Surface Duo 2 akıllı telefon modeli karşımıza çıkacak.

Firmadan etkinlik kapsamında Surface serisi yeni dizüstü / hepsi bir arada / hibrit bilgisayar modelleri de bekleniyor. Şimdilik etkinlik için spesifik ürün sızıntısı yapılmış değil. Ancak birçok detayın 22 Eylül öncesinde ortaya çıkması çok ama çok olası.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Surface Duo 2 için neler biliyoruz?

Yapılan sızıntıya göre yeni modelde de ilk sürüm gibi çift ekranlı bir yapı bizleri karşılayacak. Telefon yüzde 100 kesin olarak Snapdragon 888 işlemci üzerine kurulacak.

Geekbench üzerinde Android 11 ile görünen Microsoft Surface Duo 2, buna karşın Android 12’ye de geçirilecek. Hatta bu model Android 13’ü de alacaktır.

Yeni model özellikle kamera konusunda çok daha güçlü hale gelecek görünüyor. Çünkü Surface Duo 2 modelinin arkasında geniş bir kamera modülü yer alıyor.

Bu kamera modülünde kaynaklara göre ana + ultra geniş açı + telefoto kameraları bir araya geliyor. Şimdilik sadece siyah ve beyaz olmak üzere iki renkte görülen cihaz, 5G’ye ve NFC desteklerine de sahip olacak.

İlk sürümü gösteren video