reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Surface Duo 2

Tasarımı ve ilk detaylarıyla Microsoft Surface Duo 2 ortaya çıktı

Android işletim sistemli akıllı telefon modeli Microsoft Surface Duo için yeni sürüm Microsoft Surface Duo 2 kendisini gösterdi.

Microsoft Surface Duo, ABD’de tam 1.399 dolar seviyesinde satışa çıkmış ve genel olarak hiç dikkat çekememişti. Yüksek fiyatı nedeniyle eleştirilen ve daha sonra fiyatı 1.199 dolara çekilen telefon, en son ABD merkezli olarak 999 dolara satılmaya başlanmıştı.

Ancak bu fiyat indirimleri de telefonu sattırmadı. Bu modelden çok ciddi dersler alan Microsoft, ikinci sürümü karşımıza direkt olarak Microsoft Surface Duo 2 adıyla çıkarabilir. Peki bu yeni model nasıl görünecek?

Yapılan sızıntıya göre yeni modelde de çift ekranlı bir yapı bizleri karşılıyor. Firma burada kurduğu altyapıyı değiştirmek istemiyor ve bu da birçok kişi için güzel görünüyor.

Gücünü yüksek ihtimalle Snapdragon 888 ya da Snapdragon 888 Plus işlemciden alacak telefon, bu sefer kamera konusunda eksiğini kapatacak gibi görünüyor. Çünkü Surface Duo 2 arkasında geniş bir kamera modülü yer alıyor.

Bu kamera modülünde yüksek ihtimalle ana + ultra geniş açı + telefoto kameraları bir araya geliyor. Şimdilik siyah ve beyaz olmak üzere iki renkte görülen cihaz, 5G’ye ve NFC desteklerine de sahip olacak.

Henüz fiyatı belli olmayan ancak 999 dolardan tanıtılacak söylentileri gelen Microsoft Surface Duo 2, yüksek ihtimalle eylül ya da ekim ayında karşımızda olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Surface Duo için teknik detaylar çok iddialı değildi

Tek bir katlanabilir ekran yerine iki adet 5,6 inç ekranı bir araya getiren model, Samsung Galaxy Fold ya da Huawei Mate X gibi etkileyici görünmüyordu. ABD yanında Avrupa pazarında da şansını deneyen telefon, görebileceğiniz üzere 360 derece bir menteşe kullanıyor.

Adeta çok ufak bir dizüstü gibi hazırlanan model, Windows 10X’i andıran bir temaya sahip Android işletim sistemi üstüne kuruluyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan akıllı telefon, gerçekten 2020’nin büyük hayal kırıklıkları arasında yer almıştı.

İlgili Video