reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 5

Birebir Xiaomi Mi Band 5 rakibi Amazfit Band 5 ortaya çıktı

Mi Band 4 üstüne konumlandırılan Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modeli çok yakında Huami imzalı Amazfit Band 5 isimli bir rakibe kavuşuyor.

Global pazara çok yakında Mi Smart Band 5 adı altında sunulacak Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modelinin arkasında Huami firması yer alıyor. Huami‘nin kendi ürün gamı olan Amazfit serisine ekleyeceği son modeli ise resmi FCC kayıtlarından elde edilen aşağıdaki görsele göre Amazfit Band 5 akıllı bileklik olacak. Modelin teknik anlamda Mi Band 5 ile birebir aynı özellikleri taşıyacağı, farkını daha çok yazılımsal olarak koyacağı aktarılıyor. Gelen bilgilere göre tasarımı da rakibi ile aynı olan bileklik, Türkiye’de de aracı isimler aracılığıyla satılacak ürünler arasında yer alıyor. Biliyorsunuz Amazfit serisinden birçok ürün Türkiye’de bulunuyor. Hatta bunların çoğunu resmi olarak Xiaomi getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazfit Band 5 merak edilirken Xiaomi Mi Band 5 için bilinmesi gerekenler şöyle

Akıllı bileklik, arkasındaki özel manyetik port sayesinde kayışı çıkarmadan rahatlıkla şarj edilebiliyor. Bünyesinde 1,2 inç renkli bir AMOLED ekran yer alan ve burada Mi Band 4’e oranla yüzde 20’lik bir artış getiren bileklik, bünyesinde 100’den fazla saat arayüzü taşıyor. NFC desteğiyle gelen ürün, 11 farklı profesyonel spor moduna sahip ve kadın sağlığı için de özel modlar taşıyor. Bağlı telefon kamerası için deklanşör görevi üstlenebilen ve gelişmiş sensörleriyle nabız ölçümü sunan akıllı bileklik Mi Band 5, yukarıda da dediğimiz gibi uyku takibi yapabiliyor. Kullanıma da bağlı olarak 2 haftaya yakın pil ömrü bulunan model, çok dikkat çekiyor. 

Not: Görsel Mi Band 5’i göstermektedir.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli