reklamı kapat

POPÜLER

Huami Amazfit Band 6.

Xiaomi Mi Band 5 rakibi Amazfit Band 6 ortaya çıktı

Mi Band 4 üstüne konumlandırılan Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modelinin karşısına yakında Amazfit Band 6 çıkacak gibi görünüyor.

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modelinin arkasında biliyorsunuz Huami firması yer alıyor. Huami‘nin kendi ürün gamı olan Amazfit serisine ekleyeceği son modeli ise daha önce Amazfit Band 5 akıllı bileklik olacak denilmişti. Şimdi ise Amazfit Band 6 modeli karşımızda. İlk sızıntıyı yalanlayan Band 6, aktarıldığı kadarıyla çok yakında resmi olarak lanse ediliyor. Mi Band 5 ile oldukça benzer bir tasarıma sahip olan ürün, bünyesinde 1,1 inç 126×294 piksel renkli AMOLED ekran taşıyor ve şimdilik üç farklı gövde rengiyle karşımızda yer alıyor. Kandaki oksijeni ölçme ve nabız dahil gelişmiş sensörler ile donantılan ürün, Amazon Alexa desteğiyle öne çıkmayı başarıyor. Bu açıdan bünyesinde mikrofonlar bulunacak bileklik, burada telefon görüşmesine de izin verebilir deniyor. 15 günlük bir pil ömrünün olduğu aktarılan cihaz, elbette her kalemde aktivite takibi yapabiliyor, bildirimleri üzerine alabiliyor. Modelin düşük olacağı düşünülen fiyatı ise henüz belli olmuş değil. Amazfit Band 6 çok yüksek ihtimalle Türkiye’de de aracı isimler aracılığıyla satılacak ürünler arasında yer alıyor. Biliyorsunuz Amazfit serisinden birçok ürün Türkiye’de bulunuyor. Hatta bunların çoğunu resmi olarak Xiaomi getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazfit Band 6 dikkat çekerken Xiaomi Mi Band 5 için bilinmesi gerekenler şöyle

Akıllı bileklik, arkasındaki özel manyetik port sayesinde kayışı çıkarmadan rahatlıkla şarj edilebiliyor. Bünyesinde 1,2 inç renkli bir AMOLED ekran yer alan ve burada Mi Band 4’e oranla yüzde 20’lik bir artış getiren bileklik, bünyesinde 100’den fazla saat arayüzü taşıyor. NFC desteğiyle gelen ürün, 11 farklı profesyonel spor moduna sahip ve kadın sağlığı için de özel modlar taşıyor. Bağlı telefon kamerası için deklanşör görevi üstlenebilen ve gelişmiş sensörleriyle nabız ölçümü sunan akıllı bileklik Mi Band 5, yukarıda da dediğimiz gibi uyku takibi yapabiliyor. Kullanıma da bağlı olarak 2 haftaya yakın pil ömrü bulunan model, çok dikkat çekiyor. 

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli