reklamı kapat

POPÜLER

Redmi K30 Ultra Redmi K40

Redmi K40 ve K40 Pro hakkında netleşen önemli detaylar

Xiaomi son günlerde sık sık Redmi K40 serisiyle gündeme geliyor. İşte bu modeller hakkında hem teknik hem de çıkış tarihi açısında netleşen detaylar var.

Xiaomi alt markası Redmi, yeni K40 ailesine geçiş yapmadan önce Redmi K30 Ultra ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ancak gündeme günlerdir Redmi K40 serisi de geliyor. İşte bu seri ortaya çıkan yeni bilgilere hemen raflardaki yerini almayacak. Çünkü sağlam kaynaklar K40’ın Snapdragon 775 işlemci ile 2020 sonunda geleceğini aktarıyor. Kişilerin yüksek ihtimalle Snapdragon 875 işlemcili K40 Pro içinse 2021’in başını beklemesi gerekecek deniyor. Yeni modelleri tam olarak 2021’e odaklıyor gibi görünen Xiaomi, aslında bu konuda oldukça mantıklı bir adım atıyor. Çünkü K30 ailesi halen çok yeni cihazlar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K40 modelleri merak edilirken, Redmi K30 Ultra için neler biliyoruz?

Redmi K30 ailesi giriş yaptığı pazarlarda çok ses getiriyor ve bu aileye yakında Redmi K30 Ultra da dahil oluyor. Resmi kayıtlarda şimdilik direkt olarak isimsel şekilde görünen telefon, K30 Pro’lar gibi pop-up kameralı bir tasarımı benimsiyor. Kutusundan Android 10 temelli MIUI 12 ile çıkacak denilen cihaz, söylendiği kadarıyla gücünü MediaTek imzalı bir işlemciden (MediaTek Dimensity 1000 olabilir) alıyor. Bir amiral gemisi olacak akıllı telefon, arkasında merkezinde 64 megapiksel ana kameranın yer aldığı bir dörtlü modül taşıyor. Bu modelin 144 Hz’lik bir LCD ekran üstüne kurulma ihtimali bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi imzalı katlanabilir yürüyüş bandı ile tanışın