reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 Black Edition

Gerçek olması umut edilen konsept: PlayStation 5 Black Edition [Video]

Büyük ses getiren yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 biliyorsunuz sadece beyaz renkte geliyor. Peki siyah nasıl olurdu? İşte cevabı;

PlayStation 5 diskli ve disksiz olmak üzere iki farklı versiyona sahip. İşte bu iki versiyon da “şimdilik” sadece beyaz renkte / kasada karşımıza çıkarıldı. İlk aşamada da sadece beyaz renk seçeneğiyle satılacak PS5, daha sonra siyah renge kavuşacak deniyor. Ancak henüz bu konuda Sony’den bir açıklama gelmiş değil. “Konsol siyah renkte nasıl görünürdü?” sorunun cevabını ise en iyi yukarıdaki video veriyor. Hazırlanan bu “Black Edition” konsepti, konsolun siyah kasada mavi ışık detaylarıyla gerçekten efsane duracağını gösteriyor. Yeni kontrolcü bile siyah renkte gerçekten çok daha dikkat çekici görünüyor. Elbette “renk” kişiden kişiye değişen bir şey ancak şu an konsolun bu rengini satın almak isteyen milyonlar bulunuyor. Hatta “ben siyah kasayı” bekleyeceğim diyenler dahi var deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 temel teknik detaylar ise şöyle

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor. En son konsolun diskli versiyonu 499 dolar, disksiz versiyonu ise 399 dolara satılacak söylentisi gündeme gelmişti.

Konsolun gerçek tanıtım videosu