reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 P20 Pro

Huawei P20 ailesi performans konusunda rekabetin gerisinde mi kalacak?

Huawei‘nin gündemden düşmeyen yeni akıllı telefonları P20, P20 Lite ve P20 Pro, bugün Geekbench performans testiyle karşımıza çıktı. Telefonlar performans konusunda bir jenerasyon geriden geliyor gibi görünüyor.

Avrupa’da sırasıyla 679 euro899 euro ve 369 euro fiyat etiketlerine sahip olacak P20, P20 Pro ve P20 Lite, son günlerde sürekli yeni detaylar kazanıyor. Dün resmi kılıfları dahi ortaya çıkan telefonlardan P20 ve P20 Pro, artık kesin gözüyle bakıldığı üzere güçlerini şirketin kendi geliştirdiği Kirin 970 işlemciden alacaklar. 4 GB ya da 6 GB RAM ile geleceği konuşulan telefonlar, kısa süre önce Geekbench testinde göründü. Teste giren P20 modeli, çok çekirdekten 6.699 puan, tek çekirdekten ise 1.878 puan alıyor. Karşılaştırma yapıldığı zaman telefonlar bu puanla Galaxy S9, Xperia XZ2 ve ilginç olarak tek çekirdekte Mate 10‘un gerisinde yer alıyor. Çok çekirdek puanıyla Mate 10‘u biraz olsun geçebilen P20, performans konusunuda rekabetin gerisinde kalacak gibi görünüyor. Yine oldukça güçlü olacak telefonlar, sadece “amiral gemisi” düzeyinin gerisinde kalacaklar gibi duruyor. Bu sonuç genel kullanım için sorun değilken, üst seviye oyun deneyimi isteyenleri üzecek deniyor. Bu arada telefonların kutudan Android 8.1 Oreo ile çıkacağı belirtiliyor. Bu da yeni öğrenilen güzel bir detayı oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 P20 Pro

Huawei P20 ailesi merakla bekleniyor.

Cihazlarda olabildiğince ince çerçeveler tercih eden Huawei, artık biliyorsunuz P20 ve P20 Pro modellerine bir fiziksel home butonu koymayı tercih etmiş. Sadece P20 Lite’ın arkasında parmak izi sensörü taşıdığı modellerden özellikle P20 Pro dikkat çekiyor. Bünyesinde tam üç lensli bir arka kamera bulunan cihaz, F1.6 ve F2.4 diyaframlar ile geliyor. Üç kamerayı kullanarak tam 40 megapiksel fotoğraflar çekebildiği söylenen Pro, bünyesinde 4.000 mAh gibi büyük bir pil barındırıyor.