reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Slavia

Skoda Slavia paylaşılan tasarım görselleriyle beklentiyi artırdı

Tanıtımı için artık son virajlarda olduğu Skoda Slavia, resmi render görselleriyle birlikte tasarım çizgilerinden mesajlar gönderiyor.

Skoda’nın Temmuz 2020’de Scala üzerinden geliştirdiği konsept modelde adını kullanmasıyla aşina olmaya başladığımız Slavia, şu günlerde seri üretime taşınan yeni kompakt sedan modeliyle gündemde. Bir süredir geliştirme sürecini takip ettiğimiz araçla ilgili her geçen gün farklı bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde teknik detaylarından bazılarıyla gündeme gelen Skoda Slavia, bu kez resmi kaynakların gönderdiği render görselleriyle radarımıza takıldı. Hindistan merkezli olarak satışa sunulacak olan ve altyapı dinamikleri bu pazar bazında şekillenen model, Avrupa’daki son nesil ürün gamındaki tasarım karakterinden taviz verilmeden şekillendirilecek olmasıyla dikkat çekiyor.

Skoda Slavia için bilinen detaylar

MQB-AO-IN platformu üzerine geliştirilecek olan Slavia, markasının Hindistan pazarı odağında satışa sunduğu ikinci model olarak lanse edilecek. Kısa süre önce ortaya çıkan detaylarda aracın; 4.541 milimetre uzunluk, 1.752 milimetre genişlik, 1,487 milimetre yükseklik ve 2.651 milimetre aks mesafesine sahip olacağını görmüştük. Aks mesafesi de dahil olmak üzere halihazırda satışta olan Octavia ürün gamından belirgin şekilde aşağıda konumlanan model, Renault Taliant ve Honda City ile doğrudan rakip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Slavia’nın kaputun altında ise şu aşamada iki seçenek karşımızda duruyor. Giriş seviyesinde 1.0 litrelik üç silindirli motor 115 beygirlik güçle gelirken, bir üst pakette is 1,5 litrelik dört silindirli ünite 150 beygirle geliyor. Şanzıman tarafında 6 kademeli manuel ünite her iki motorda da standart görünüyor. Otomatik seçenek ise 1,5 litrelik motorla tercih edilebilecek. Slavia’nın tanıtımı 18 Kasım’da gerçekleştirilecek.

İlgili video