reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Kushaq

Skoda Kushaq tanıtıldı; işte ailenin yeni üyesi hakkında bilmeniz gerekenler

Hindistan pazarındaki genişlemede kilit rol oynayacak olan Skoda Kushaq, kompakt SUV sınıfında markasını temsil etmeye hazır.

Skoda2’nın son birkaç haftadır ipucu niteliğindeki parçalarıyla mesajını verdiği yeni modeli Kushaq da artık meydan okuyanlar listesine eklenmek için hazır. Bugün gerçekleştirilen tanıtımla birlikte gösterimi yapılan kompakt SUV sınıfındaki model Hindistan pazarını hedef alan dinamikler üzerine geliştirildi. Volkswagen grubunun pazardaki diğer modellerde de kullandığı MQB-A0-IN platformu üzerine inşa edilecek olan Skoda Kushaq, Avrupa pazarındaki modellere oranla özellikle ön bölümündeki daha köşeli tasarım hatlarıyla dikkat çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Kushaq teknik özellikleri

Köşeli çizgileri sayesinde kendinden emin bir karaktere sahip olan modelin açıklanan ebatlarıyla sınıfında lider olacak dinamikleri beraberinde getirdiğini görüyoruz. 4.221 milimetre uzunluğa, 1.760 milimetre genişliğe, 1.612 yüksekliğe ve 2.651 milimetre aks mesafesine sahip olan Kushaq bu verilerle sınıfının en uzun modeli olacak. Resmi tanıtımıyla birlikte karşımıza çıkan fotoğraflarında sağdan direksiyonlu iç yaşam alanıyla da tanıştığımız Kushaq’ın buradaki parçaları bizlere çok yabancı değil. Skoda’ın yeni ürün gamında kullandığı bileşenlerden oluşan konsol tasarımında direksiyon ve multimedya ekranın (7- 10 inç arası) yapısı Türkiye’de de satışta olan modellerle paralellik gösteriyor. Bu paralellik güvenlik desteklerinde de kendisini gösteriyor. Park sensörleri, ESC, çarpışma önleyici frenleme ve daha pek çok elektronik destek kullanıcıları bekliyor olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kushaq’ın motor bazındaki seçenekleri ise kompakt TSI üniteler üzerine oluşuyor. Pazarın dinamiklerine cevap verecek ölçütlerde ekonomi odağında tercih edilen bu seçeneklerin giriş seviyesinde yer alan 1.0 litrelik üç silindirli motor 115 PS güç üretiyor. Kullanıcılar bu motoru 6 kademeli manuel ve 7 kademeli DSG şanzımanla kombin edebilecek. Motor noktasında bir adım daha yukarıya çıkmak isteyenleri ise 150 PS güç üreten 1,5 litre TSI bekliyor olacak. Sadece önden çekişli olarak satın alınabilecek olan Kushaq bu yıl içerisinde satışa sunulacak.

İlgili video

Octavia çarpışma testi