reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

“Kripto” ve “blok zinciri” odaklı Twitter Crypto kuruldu

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, bugün beklenmedik sürpriz bir adımla karşımızda. Artık Twitter Crypto da hayatımızda

Twitter Crypto, Tess Rinearson liderliğinde haya geçirildi. Bu direkt olarak Twitter’ın teknoloji müdürü Parag Agrawal’a bağlı bölüm ile kripto teknolojilerinin ve blok zinciri altyapılarının Twitter için, Twitter’ın da bu sistemler için yapabilecekleri incelenecek.

Crypto ile merkezi olmayan kripto para birimleri / uygulamalar ve NFT gibi geleceğin teknolojilerine odaklanacaklarını aktaran Rinearson, blok zinciri temelinde yeni teknolojileri araştıracak ve sosyal medyanın merkezlerinden birisini birçok kalemde geleceğe taşıyacak planlar yapacak. Bu konuda daha detaylı bilgiler ileride gelecek.

Mutlaka bilenler olacaktır. Twitter’ın mevcut CEO’su Jack Dorsey, kripto paralara ve özellikle bitcoin’e tam anlamıyla bağımlı birisi. Hatta Dorsey geçtiğimiz hafta diğer şirketi Square üzerinden bitcoin madenciliğine giriş yapacaklarını açıklamıştı. Söylendiği kadarıyla firma “mining” için özel donanımlar üretecek ve bu donanımlar herkese hitap edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter, en son bir Instagram adımı atmasıyla ses getirmişti

Artık Twitter’da paylaşılan bir Instagram bağlantısının içeriğini, bağlantıyı açmadan önce görebileceksiniz. Bir güncelleme yapan sosyal medya devi Twitter, Instagram merkezli bağlantı ön izlemelerini yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz şekilde göstermeye başladı.

Uzun zamandır istenen bu özelliği getirmesi ile birçok kişiyi mutlu eden şirket, hatırlarsınız geçtiğimiz ay Facebook ve bağlı servislerin (Instagram, Messenger, WhatpsApp) çökmesiyle bir anda herkesin odak noktası haline gelmişti.

Facebook, servisleri çalışmadığı için kullanıcıları Twitter’dan bilgilendirmiş, bu durum büyük bir dalga konusu olmuştu.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem