reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Opera Crypto Browser

Opera Crypto Browser iOS için de kullanıma sunuldu

Tarayıcı pazarının en önemli isimlerinden Opera, “Opera Crypto Browser” isimli özel tarayıcısını iOS tarafı için de indirmeye açtı.

Advertisement

Opera, tarayıcı pazarının birden fazla tarayıcıya sahip en dikkat çekici ismi konumunda yer alıyor. Firmanın normal kullanıma yönelik ana tarayıcısı yanında, oyunlara / oyunculara özel Opera GX isimli bir tarayıcısı da yer alıyor. Firma aynı zamanda bir süredir Opera Crypto Browser ile de hizmet veriyor. İşte bu tarayıcı, Windows, Mac ve Android sonrasında iOS için de indirmeye sunuldu. Tüm versiyonlarına direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz tarayıcı, merkeze Web3, kripto para, blok zinciri, merkezi olmayan uygulamalar ve NFT gibi son dönemde çok konuşulan kavramları koyuyor. Bilmeyenler için Web3, internet’in merkezi olmayan ve genel blok zincirlerine dayalı gelecek sürümü için ortaya atılan bir fikir. İçinde bulunduğumuz Web2’den farklı olarak Web3’te interneti kontrol eden az sayıda şirket olmayacak, yapılabilirse blok zinciri temelinde merkezi olmayan bir yapı kurulacak.

Bu bağlamda bir gelecek gösterimi olarak hayal edilen ve tasarlanan Opera Crypto Browser, koyu renkte modern bir arayüz getiriyor ve bünyesinde Non-custodial olarak geçen bir kripto para cüzdanı taşıyor. Söylendiği kadarıyla gözetimsiz anlamına gelen bu kelime, çevrimdışı çalışan cüzdanlar için kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Crypto Browser tarayıcı içerisinde aynı zamanda NFT, kripto para ve blok zinciri gibi konularda güncel bilgiler veren bir haber merkezi de bulunuyor. Bu sayede kişiler birçok konuda direkt olarak tarayıcının özel menüsü üzerinden bilgi sahibi olabiliyor.

Opera Crypto Browser yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca