reklamı kapat

POPÜLER

YouTube 5G koronavirüs

YouTube’dan “5G – koronavirüs” çılgınlığına geçit yok!

YouTube, son dönemde gündemden düşmeyen “5G – koronavirüs” çılgınlığına geçit vermeyeceğini açıkladı. Firma bu konuda güzel bir adım atıyor.

Dünyanın en büyük video platformu konumunda yer alan YouTube, son dönemdeki yalan yanlış bilgilerin yayımlasını önlemek adına güzel bir adım atıyor. Biliyorsunuz son günlerde 5G teknolojisi ile koronavirüs arasında bağlantı kuran bazı kişiler bulunuyor. Bu yüzden Çin’de ve İngiltere’de (Evet 2020 yılında İngiltere’de!) 5G istasyonlarını parçalayan kişilerin dahi haberleri geliyor. Bu kişiler koronavirüsün 5G ağları üstünden yayıldığını iddia ediyor ve bu da gerçekten inanılmaz görünüyor. İşte bu kişilere YouTube da göz açtırmayacak. Söylendiği kadarıyla firma “5G – Koronavirüs” bağlantılı videoları silecek, yalan yanlış bilgilerin insanların kafasını doldurmasına engel olacak. Firmanın bunda ne kadar başarılı olacağı bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube için yakında TikTok benzeri Shorts özelliği geliyor

Kullanıcıların TikTok benzeri kısa videolar atmasına ve bu videolarda YouTube’un hazır müziklerini kullanmasına imkan tanıyacak Shorts özelliği, yıl sonunda kullanıma çıkacak ancak ortaya çıktığı kadarıyla firma özelliği şimdiden bazı kullanıcılarda aktif olarak test ediyor. Yıl sonuna kalmayacak gibi duran bu yeni özellik, şimdilik direkt olarak video penceresinin altındaki öneri kısmında kendisini gösteriyor. Ana ekranda da yer alacağı düşünülen Shorts videoları, ilginç olarak YouTube’daki “Hikayeler” ile bir arada sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun ilginç 1 Nisan şakası