reklamı kapat

POPÜLER

YouTube 5G koronavirüs

YouTube, aşı konusunda yanlış bilgiler veren içeriklere savaş açtı

Dünyanın en büyük video platformlarından YouTube, bugün gerçekten güzel bir adım attı ve aşı konusunda yanlış bilgiler veren içerikleri sildi.

YouTube, yanlış içeriklerin merkezi olan platformlardan. Herkese açık yapının etkisiyle Covid-19 için tek çaremiz olan aşı konusunda da platform çok sayıda yanlış içeriğe ev sahipliği yapıyordu.

İşte bu konuda bir adım atan şirket, Dünya Sağlık Örgütü ve yerel resmi sağlık kuruluşlarının açıkladıklarıyla ters, gerçeği yansıtmayan aşı karşıtı içeriklere karşı bir savaş başlattı. Bu savaşın sonucunda da yanlış yönlendiren tüm içerikler silindi.

Firma bu konuya dikkat etmeye devam edeceklerini aktarıyor ve kimsenin aşılama konusunda yanlış yönlendirilmesini istemiyor. Aşılama konusunda yanlış bilgi taşımayan içeriklere ise herhangi bir engel bulunmuyor.

Çok garip ve arkası doldurulmayan iddialara karşı aşılama Covid-19’a karşı hayat kurtarıyor. Türkiye’de ücretsiz sunulan aşıyı mutlaka olmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube en son Shorts fonu ile ses getirmişti

TikTok’un elde ettiği büyük başarı sadece Facebook’u değil Google’ı da etkiledi ve firma uzun süre önce karşımıza YouTube Shorts ile çıktı. Şu an herkes için açık olan özellik için Google kendisi şu açıklamayı yapıyor:

“Shorts, tüm kullanıcıların yalnızca akıllı telefonlarını ve YouTube uygulamasındaki Shorts kamerasını kullanarak yeni bir kitleyle bağlantı kurmasını sağlar. YouTube’un Shorts oluşturma aracı, çok segmentli kameramızla en fazla 60 saniyelik kısa videolar oluşturmayı kolaylaştırır.”

İşte bu özellik ışığında Türkiye için açık olmayan 100 milyon dolarlık YouTube Shorts Fonu hazırlanmıştı. Google’ın bu fon için açıklaması şöyleydi:

“Shorts Fonu, YouTube topluluğunun seveceği yaratıcı ve orijinal kısa videolar yayınlayan içerik üreticileri ödüllendirmeyi amaçlayan, 100 milyon ABD doları tutarında bir fondur. Her ay binlerce içerik üreticiye ulaşarak fonumuzdan Shorts bonusu almaya hak kazandıklarını bildireceğiz.”

İlginizi Çekebilir

BMW’nin çok gelişmiş ve fütüristik elektrikli motosiklet modeli