reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 ile gelmesi muhtemel ikinci konsol

Sony, PlayStation 5 tanıtımı için geri sayımı başlatırken ikinci bir konsol daha gün yüzüne çıktı. Firmanın PS5 tanıtımında bizi bir sürpriz daha bekliyor olabilir.

Sony, PlayStation 5 ile yeni nesil konsollara geçiş yapmak için hazır. En azından Nisan 2020‘ye kadar tasarım detaylarını içeren bir tanıtımı gerçekleşmeyecek olan konsol ise yalnız gelmiyor olabilir. SegmentNext, firmanın yeni bir patent başvurusu gerçekleştirdiğini ortaya çıkardı. İkinci bir konsol ufukta görünürken, bu konsol ise tam olarak düşündüğünüz gibi olmayacak. Google’ın Stadia’sı ile beraber bulut tabanlı sistemlerle oyun deneyimi projeleri hız kazanmışken görünen o ki Sony de benzer bir sistemi oyuncularla buluşturacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 ile tanıtılması muhtemel “bulut” konsolu

Yeni konsol elbette “minimum” donanımla karşımıza çıkacak. Bulut sistemleri işleri dijital tarafta hallettiği için asıl ihtiyaç duyulan element güçlü bir internet bağlantısı oluyor bildiğiniz üzere. Bu da PlayStation ailesine tamamen dijital bir konsolun dahil olma ihtimalini işaret ediyor. Elbette minimum donanıma sahip bu yeni sistem fiyatlandırma açısından da hayli uygun olacaktır. Ancak şimdilik ne yazık ki sistemin tasarımından kullanılacak olan donanım parçalarının detaylarına kadar tüm bilgiler belirsiz.

PlayStation 5 konusunda ise daha detaylı bilgiye sahibiz elbette. Kısaca hatırlatmak gerekirse konsolun geçmişte açıklanan özellikleri arasında 8 çekirdekli üçüncü nesil AMD Ryzen (7nm) işlemci, yarı kişiselleştirilmiş Radeon Navi GPU, SSD, ray tracing desteği, 8K video çıkış desteği ve 3D ses gibi dikkat çekici özellikler yer alıyor. Fiyatlandırma konusu da elbette hala net değil. Ancak PS4 ve PS4 Pro’dan daha yüksek olacağını söylemekte fayda var.

İlginizi çekebilir

PlayStation Plus eylül ayı ücretsiz oyunları