reklamı kapat

POPÜLER

Samsung katlanabilir esnek cam konusunda büyük hamle

Samsung’dan katlanabilir esnek cam konusunda büyük hamle

Samsung, katlanabilir tarafa yönelik gerçekten çok önemli bir adım attı. Firma katlanabilir esnek cam ile fark yaratmak istiyor.

Samsung Galaxy Fold, bünyesinde esnek bir AMOLED ekran kullanıyor. Bu ekranı ise plastik bir katman koruyor. Ancak bu katman kullanıcıların 2 bin dolarlık bir telefonda aradığı sağlamlığı ve premium havayı sağlayamıyor. Burada çözüm ise katlanabilir esnek cam olacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta duyduğumuz üzere firma olası adıyla Galaxy Fold 2’de Ultra Thin Glass (UTG) olarak geçen çok ince bir camı kullanmaya hazırlanıyor. DoInsys firmasının geliştirdiği bu cam, gerçekten çok büyük önem arz ediyor. Çok ama çok ince olduğu için katlanmaya dayandığı söylenen cam, yeni nesil katlanabilir modelleri beklenen seviyeye taşıyacak ve ekran ortasında oluşan çirkin çıkıntıları / katlanma izlerini tarihe gömecek gibi duruyor. Camın seri üretime 2020’de gireceği aktarılırken, Samsung ile DoInsys arasında özel bir ortaklık kurulduğu da belirtiliyor. Firma ile bu katlanabilir esnek cam odağında uzun vadeli bir özel kullanım anlaşması yaptığı belirtilen Samsung, bu alandaki geleceğini garanti altına almış gibi görünüyor. Bu da firmanın 2020’deki katlanabilir telefon modelleri ile rekabette ciddi bir üstünlük sağlayacağı anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung imzalı gelecek katlanabilir telefon dikey katlanacak

Firma hatırlarsınız bunun gösterimi SDC 2019 kapsamında yaptığı aşağıdaki video ile gözler önüne sermişti. Bu modelde de DoInsys imzalı katlanabilir esnek camın kullanılabileceği tahmin ediliyor. Katlanabilir camlar üzerinde Gorilla Glass’ın arkasındaki isim olan Corning’i de çalışmaları bulunuyor.

İlgili Video