reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold 2 katlanabilir telefon

Samsung Galaxy Fold 2 modelinden sevindiren “katlanabilir cam” detayı

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold maalesef halen satışa çıkmadı. Ancak modelin yenisi aktif olarak masada bulunuyor.

Yenilenmiş tasarıma sahip “ekran sorunu olmayan” Samsung Galaxy Fold, raflardaki yerini 18 Eylül ile 20 Eylül tarihleri arasında alıyor. Samsung Mobile’ın başındaki isim DJ Koh’un “Tam olarak hazır olmadan görücüye çıkardık. Bu utanç verici” olarak nitelendirdiği akıllı telefon, pazarda eskisi kadar olmasa da merak ediliyor. İşte bu modelin yenisi üstünde de aktif olarak çalışılıyor. Galaxy Fold’da 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekran bulunuyor. Galaxy Fold 2’de ise 8 inç’lik bir ana ekranın bizleri karşılayacağı aktarılıyor. Çerçeveleri incelterek aynı boyutta daha büyük bir ekran kullanacak gibi görünen firma, burada esas olarak “esnek cam” ile fark yaratacak gibi görünüyor. Biliyorsunuz mevcut modelin ekranını katlanma olduğundan plastik bir katman koruyor. Ancak yeni modelde Ultra Thin Glass (UTG) olarak geçen çok ince bir camın kullanılacağı aktarılıyor. DoInsys firmasının geliştirdiği bu cam, gerçekten çok büyük önem arz ediyor. İnce olduğu için katlanmaya dayandığı söylenen cam, yeni nesil katlanabilir modelleri beklendiği gibi “premium” hale getirecek ve ekran ortasında oluşan çirkin çıkıntıları / katlanma izlerini tarihe gömecek deniyor. Camın seri üretime 2020’de gireceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold ekran sorunu için neler yapıldı?

Firma çözüm için modelin üzerindeki koruyucu katman gövdeye entegre ettiklerini belirtiyor. Ekranın görevini sorunsuz olarak yerine getirmesi için kilit rol üstlenen bu katman, artık bir “film” gibi görünmüyor ve satın alan kullanıcılarda çıkarma isteği oluşturmuyor. Bir diğer değişiklik ise söylendiği kadarıyla menteşe tarafında yapılmış. Firmanın menteşe boşluğunu daraltarak içeriye toz girmesini engelleyecek bir önlem aldığı söyleniyor. Ayrıca menteşenin artık ekran ile aynı hizada olduğu ve bu sayede filmi daha çok gerdiği de belirtiliyor. Film daha çok gerildiği için araya toz giremiyor. 

İlgili Video